no-img
ورلدکده

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟ - دهکده جهانی - worldkade.ir

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟
zip
مرداد ۲۰, ۱۳۹۷

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟


چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟ ایا شما نیز قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید؟ ایا می خواهید دلیل ممنوع الخروجی خود را به صورت انلاین مشاهده نمایید؟ در این پست از سایت دهکده جهانی میخواهیم به تمام این سوال ها پاسخ دهیم. امیدوریم مقاله چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم برای شما مفید و کاربردی باشد .تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟

 

نحوه استفاده از سایت استعلام ممنوع الخروجی از کشور

How to use the site Exit ban from the country

اگر شما قصد سفر به خارج کشور را دارید به پاسپورت یا گذرنامه احتیاج خواهید داشت که در واقع این گذرنامه به معنای مجوز خروج شما از کشور است. اما در برخی شرایط مانند شکایت زن از شوهر برای مطالبه مهریه، بدهکار مالیاتی و غیره فرد ممنوع الخروج می شود. با صدور قرار ممنوعیت خروج افراد از کشور و صدور پرونده کیفری، شخص نامبرده حق خروج از کشور را نخواهد داشت. ممکن است فردی که ممنوع الخروج شده است تا قبل از سوار شدن به هواپیما از این موضوع خبر نداشته باشد و برنامه کاری یا شخصی خاصی را برای خود ترتیب داده باشد.

با ممانعت از ورود این شخص به هواپیما و بهم خوردن سفر ممکن است شما یک موقعیت کاری خوب را از دست دهید، با این حال اگر قبل از تعیین زمان سفر و قرار ملاقات شما بتوانید با روشی که امروز در انزل وب به شما آموزش می دهیم ممنوع الخروجی خود را بررسی کنید می توانید برنامه دقیق تری برای خود بچینید.

 

خروج چه کسانی از کشور ممنوع است؟

در ادامه به صورت خلاصه علل مهمی که باعث ممنوع الخروج شدن فرد از کشور می شود لیست می شود:

  • بدهکاران مالیاتی که حداقل ۵۰۰ میلیون تومان بدهی دارند.
  • افرادی که در خارج از کشور به علت مواردی همچون کلاهبرداری، سرقت، تکدی گری و غیره دارای سوءسابقه و سوء شهرت هستند.
  • افرادی که مسافرت آنها با مصالح جمهوری اسلامی در تضاد است.
  • افرادی که خروج کشورشان به پدر، مادر، شوهر و یا فرد دیگری محول شده باشد (عدم اجازه ولی یا قیم).
  • منع امنیتی برای کشور
  • بدهکاران مهریه
  • ممنوع الخروجی به علت چک برگشتی
  • عدم پرداخت حقوق کارگر توسط کارفرما
  • افرادی که دوران محکومیت خود را به پایان نبرده اند و متواری هستند.
  • سربازان فراری

برای اطلاع از ممنوع الخروج بودن خود می توانید با در دست داشتن گذرنامه به مراکز گذرنامه استان خود مراجعه کنید.

مدت اعتبار ممنوع الخروجی از کشور

بنابر ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری، مدت اعتبار قرار ممنوعیت خروج از کشور ۶ ماه تا ۱ سال است که با توجه به اهمیت موضوع و جرم فرد می تواند هر ۶ ماه یکبار تمدید شود. این شخص می تواند ظرف مدت ۲۰ روز نسبت به قرار ممنوع الخروج شدن از کشور اعتراض کند و درخواست تجدید نظر دهد.با صدور قرار منع پیگیرد دادگاه موضوع را بلافاصله به مراجع ذیرب اطلاع داده و نسبت به رفع ممنوع الخروج شدن فرد از کشور اقدام می شود.

استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی، مهریه و … از طریق اینترنت

قبلا در انزل وب نحوه ثبت نام و روند سامانه پیگیری پرونده قضایی از طریق سامانه ثنا، عدل ایران و .. را به شما آموزش دادیم. برخلاف روش های سنتی که شما برای استعلام ممنوع الخروجی از کشور مجبور بودید به صورت حضوری به اداره گذرنامه مراجعه کنید، شما می توانید از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ممنوع الخروجی خود را با کد ملی و شماره شناسنامه استعلام کنید. برای استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی وارد سایت استعلام ممنوع الخروجی اجرای اسناد رسمی کشور شوید و فرم تصویر زیر را پر کنید.

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟

همانطور که در تصویر بالا ملاحضه می فرمایید شما باید فیلدهای نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه و کد ملی خود را پر کنید و روی دکمه ارسال کلیک کنید تا وضعیت ممنوع الخروجی از کشور خود را مشاهده کنید. علاوه بر سایت استعلام ممنوع الخروجی ما نحوه کار با سایت سامانه پیگیری یارانه، یارانه قطع شده، ثبت نام و.. را قبلا در انزل وب آموزش دادیم که می توانید از آن برای استعلام وضعیت یارانه خود استفاده کنید.

مقاله ی چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟را از سایت دهکده جهانی می توانید دنبال کنید و جواب همه ی سوالات خود را پیدا کنید ودرپست های بعدی سعی ما دردهکده ی جهانی این است که مطالب ضروری وبه روز را برای شما همراهان عزیز ارائه دهیم.

 

مطالب مرتبط :

مکان های جذاب و دیدنی جهان

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

چند روش مختلف برای دانلود فیلم استوری صفحه IGTV اینستاگرام

 موضوعات :
فناوری اطلاعات

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *