no-img
ورلدکده

روش های درمان درد معده - دهکده جهانی worldkade

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
روش های درمان درد معده
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مرداد ۲۶, ۱۳۹۷

روش های درمان درد معده


روش های درمان درد معده

در این مطلب از سایت دهکده جهانی می خواهیم در مورد روش های درمان درد معده توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . امروزه افراد زیادی هستند که به معده درد مبتلا هستند و می خواهند به نحوه از این در معده رهایی پیدا کنند، ما در اینجا روش هایی را به شما معرفی می کنیم که با مطالعه آنها و با رعایت کردن این نکات می تواند از معده درد رهایی پیدا کنید . در ادامه با این نکات همراه ما باشید.

روش های درمان درد معده

روش های درمان درد معده

پیش از این که به دارو خانه بروید و داروهای مختلف را بگیرید می توانید از این روش های خانگی و طب سنتی استفاده کنید. با انجام دادن این روش ها می توانید میزان درد را به سرعت کاهش دهید. در پایین برای شما کاربران چند راه در دهکده جهانی برای بهبـود خانگی برای در معده می خواهیم برای شما ارائه کنیم که هر کدام به نحوی می تواند معده در شما را از بین ببرد.

۱-یک فنجان سرکۀ سیب میل کنید

روش های درمان درد معده

روش های درمان درد معده

سرکۀ سیب دارای فـایـده های متنوعی برای فرایند هضم می باشد. این ماده به معتدلانه کردن میزان اسیدیتۀ معده کمک می کند . اسیدیتۀ معده همـان چیزی است که سطح ویژه ای از آن برای هضم و تجزیۀ تکمیل غذا مورد احتیاج است که خیلی به درمان معده درد کمک خواهد کرد.

بعضی وقتها، برخلاف باور عموم که فکر می کنند اسید معده زیاد شده است، معدۀ ما اسید ضـروری را ندارد و این موجـب می گـردد فرایند هضم بطور کامل سخت شود. دل درد یکـی از نـشانه کمبود اسید معده است. به محض اینکه امکانش برایتان فراهم شد یک قاشق غذا خوری سرکۀ سیب را به یک فنجان آب اضافه نمایید و بخورید تا تولید اسید را بالا ببرید و از دل درد خلاص شوید. ضمناً می توانید این کار را پیش از میل کـردن وعدۀ غذایی انجام دهید تا کارکرد هضم را از ابتدا تحریک نمایید .

۲- یک ماساژ شانـدکی برای بهبود درد معده

روش های درمان درد معده

روش های درمان درد معده

اگر دل دردتان به خاطر یبوست است یک ماساژ شانـدکی آرام به خودتان بدهید تا کمک نماید چیزهای درون معده جابجا گـردد و انسدادی که شانس دارد موجـب دل درد شده باشد رفـع شود.

ماساژ دادن این بخـش به صورت آرام و با انگشت سبابه و انگشت میـان در جهت گردش عقربه های ساعت، انقباض ماهیچه ها را تحریک نمـوده و به تجزیۀ غذایی که شانس دارد در روده ها گیر نمـوده باشد کمک می کند . این گیر کردن غذا می تواند به خاطر پرخوری، نجویدن تکمیل غذا، کم آب شدن بدن یا فقدان آنزیم ها و اسید ضـروری برای تجزیۀ غذا در وحلۀ اول باشد. اما همه این بازدارنده های بالقوۀ گوارش باید مطرح شوند ولی ماساژ دادن راه سریع ی برای حرکت دادن محتویات معده و رهایی از دل درد در لحظه است.

۳- سه دقیقه تنفس عمیق انجام دهید تا بدنتان روی عمل هضم تمرکز داشته باشد

روش های درمان درد معده

روش های درمان درد معده

به ویژه وقتی که شما کاربران با اضطراب غذا خورده اید، یا در حال تجربۀ اضطراب مزمن می باشید ، این اضطراب می تواند عوارضی روی فرایند گوارش داشته باشد.

بدن دو وضعیت دارد: «مبارزه یا پرواز» یا «استراحت و هضم». چنان چه محرک تنش زایی ، مثلاً از محل کار، را تجربه می نمایید ، بدنتان در وضعیت «مبارزه یا پرواز» برای مدیریـت بر اضطراب است، نه در وضعیت «استراحت و هضم» برای تمرکز بر هضم غذا. این مقوله عمل هضم را سخت می کند که خود منجر به دل درد می شـود . به منظور استراحت دادن به بدن برای هضم غذا، کشیدن چند نفس عمیق می تواند به انتقال تمرکز روی هضم غذا کمک نماید . در شـروع دل درد (و خوب است پیش از آغاز غذا میل کـردن )، ۳-۵ نفس بطور کامل عمیق بکشید تا دل درد را کم شدن دهید.

۴-آب زیادتری میل کنید

روش های درمان درد معده

همان گونه که قبلاً هم در دهکده جهانی به این مقوله اشاره نموده ایم، معـمولاً دل درد به خاطر یبوست و انقباض ماهیچه های روده است. چیزی که موجـب این وضعیت می شـود ، کم آبی بدن است. خـوردن آب نه فقط رودۀ بزرگ را آبرسانی می کند و سرعت دفع را بالا خواهد برد ، چـرا که یک مادۀ مغذی برای پوشش های مخاطی است که از باکتری های روده ای کوچکی که برای عمل هضم و جذب مواد غذایی مناسب می باشند ، حمایت می کند . کمبود آب در بدن موجـب یبوست و رفلکس اسید معده در کنار نـشانه دیگر می شـود ، پس مطمئن شوید که به منظور آبدار ماندن بدن روزانه ۸ لیوان آب می نوشید.

به منظور یادآوری برای خـوردن مقدار آب ضـروری می توانید از اپلیکـیشن های موجود استفاده نمایید . این اپلیکـیشن ها خـوردن آب را زیبـا می کنند و شما را سالم نگه می دارند.

۵- یک آنزیم هضمی استفاده نمایید

روش های درمان درد معده

بدن ما به سه گروه آنزیم احتیـاج دارد تا بتواند غذا را هضم نماید : آنزیم لیپاس برای هضم چربی، آنزیم آمیلاس برای هضم کربوهیدرات، و آنزیم پروتئاس برای هضم پروتئین. بیشـتر از ما به خاطر استفاده بیش از میـزان دارو، کارکرد ناتوان گوارشی، و رژیم غذایی ناتوان که بـدون غذاهایی حاوی این آنزیم ها می باشند ، با کمبود مقادیری از هر یک از این آنزیم ها مواجه می شویم.

چنان چه که عمل هضم در بدنتان مبتـلا اختلال شده باشد، مکمل هایی حاوی آنزیم های هضم در کوتاه مدت خواهندتوانـست گزینۀ مناسبی باشند. موقعی دل درد، میل کـردن یکـی از آنان پـس از هر وعدۀ غذایی می تواند به تسکین درد کمک نماید و عمل هضم را حمایت نماید . خوب است به میل کـردن این مکمل ها پیش از وعده های غذایی عادت نمایید چرا که این وقـت برای استفاده از آنان مناسـب تر است.

۶-یک کم زنجبیل تازه میل کنید

روش های درمان درد معده

زنجبیل هم مثل سرکۀ سیب محرک طبیعی شگفت انگیزی برای هضم است. چنان چه تکه ای زنجبیل تازه در منـزل دارید یا چنان چه می توانید سریعاً بیرون بروید و آن را درست کنید، حدود ۱ سانتی متر از آن را جدا نمـوده و چند دقیقه ای بجوید. این کار ترشحات اسید معده و انقباضات ماهیچه ای معده را تحریک می کند تا محتویات آن را حرکت داده و شما را از در درمان معده درد یاری دهد.

۷-میل کردن آب آلوئه

روش های درمان درد معده

گیاه آلوئه برای چیزهایی بیشتر از تسکین دادن آفتاب سوختگی سودمنـد است. این گیاه نقش مهمی در هضم ایفا می کند . درست همان گونه که برای پوست خود تسکین دهنده است، می تواند سلول های مجرای گوارش را تسکین دهد.

اگر معدۀ شما با غذایی که می خورید سازگار نمی بـاشد شانس دارد التهاب درجه پایینی ایجاد شود، و در این صورت گیاه آلوئه می تواند آن را تسکین دهد. یک سوم فنجان آب آلوئۀ خالص را برای درمان معده درد بنوشید (مطمئن شوید هیچ شکری افزوده نشده باشد چون شیرین کردن آن، ارزش غذایی اش را به حداقل می رساند).

۸-یک فنجان آبگوشت گرم میل کنید

روش های درمان درد معده

آبگوشت هم مثل آب آلوئه خصوصـیت های بیشتری برای فرایند گوارش دارد. نه فقط بطور بالقوه ضد التهاب است چـرا که به شدت بهبـود کننده است. این غذا سرشار از کلاژن و ژلاتین است که به درمـان صدمـه های وارده به سلول ها کمک می کند . چنان چه رژیم غذایی ضعیفی دارید، شرایط گوارشی ویژه ای دارید، یا داروی ویژه ای استفاده می نمایید که مجرای گوارشی را تحت اثـر قرار خواهـد داد ، شانس دارد به سلول ها صدمـه وارد گـردد . آبگوشت یک شیوه عالی برای ترمیم این صدمـه ها است.

در شـروع دل درد یک فنجان آبگوشت گرم (که خوب است اورگانیک باشد) بخورید و چند نفس عمیق بکشید. (همان گونه که مـشاهده می کنید برخـی از این توصیه ها بخوبی با هم ترکیب خواهند شـد و اثر مطلوبی خواهند داشت).

۹-روغن اسانس نعنا به شکمتان بزنید

این روغن هم مثل زنجبیل و سرکۀ سیب عمل می کند . برای بهبـود معده درد زنجبیل و سرکۀ سیب در دسترس ندارید، ولی روغن اسانس نعنا در کابینتتان موجود است، این روغن می تواند راه عالی ی برای رهایی از درد باشد.

نعنا خصوصـیت های گوارشی زیادتری دارد، قابل دقت تر از تمام اینکه به اسپاسم عضلانی در پوشش مخاطی معده و رودۀ بزرگ کمک می کند . چند قطره روغن اسانس نعنا را با روغن رونده ای مثل روغن نارگیل آمیخته نمایید و همه شکمتان بمالید تا دردتان تسکین یابد. اگر اسانس نعنا ندارید ولی دم کردۀ نعنا در دسترستان است، خـوردن آن هم به همـان حد سودمنـد و تسکین دهنده است.

۱۰-دم کردۀ لیمو یا آب لیمو میل کنید

روش های درمان درد معده

لیمو بهبـود خانگی دیگری برای مـوارد گوارشی است. لیمو هم ترشحات گوارشی مناسب را تحریک می کند تا از تجزیۀ غذا و حرکت آن در راه گوارش مطمئن شود.

اگر پـس از میل کـردن وعدۀ غذایی معده تان در وضعیت خوبی قرار ندارد یک جوشاندۀ لیموی داغ درست نمایید ، یا به آسانـی یک قاشق غذا خوری آبلیمو را به یک لیوان آب اضافه نمایید و آن را جرعه جرعه بنوشید تا دردتان تسکین یابد. لیمو خصوصـیت های زیاد دیگری هم دارد. چنان چه واقعاً تمایل داریـد کار را در بهبـود معده درد همـه نمایید می توانید یک قاشق غذا خوری سرکۀ سیب هم به آب لیموی تان اضافه نمایید . این هم یک ترکیب عالی برای پیش از وعدۀ غذایی به شمار می رود.

۱۱- استراحت، استراحت، استراحت!

روش های درمان درد معده

گاهی کوشش برای از میـان بردن دل درد تنها آن را بدتر می کند . به خاص اگر نفخ هم همراه آن باشد شما به هیچ وجه احساس آسانـی نمی نمایید . اینکه جایی بنشینید و انـدکی اسراحت نمایید می تواند برای بدنتان سودمنـد باشد. این کار به شما اجازه خواهـد داد تا انرژی تان را درون بدنتان متمرکز نمـوده و موضوعاتی که موجـب دل درد خواهند شـد را حل نمایید . در حین استراحت می توانید تعدادی از توصیه هایی که تا کنون عرضه شده است را انجام دهید، از جمله نفس عمیق کشیدن، ماساژ دادن شکم، و خـوردن دم نمـوده های تسکین دهنده. حتی انجام این کار به مدت چند دقیقه هم می تواند سودمنـد باشد. اما چنان چه با خواب خود مساله دارید می توانید از لینک پایین که قبلا در هاو کن یو مهیا شده است مقاله جامعی در رابطـه با دارا بودن خواب ضـروری و راحت را مطالعه نمایید .

۱۲-یک میـان وعدۀ سرشار از فیبر برای از بین بردن درد معده

روش های درمان درد معده

فیبرها خواهندتوانـست نقش خیلی مهمی را در فرایند گوارش ایفا کنند، از تنظیم پیشرفت باکتری های سودمنـد گرفته تا حرکت دادن محتویات معده، تا سم زدایی روده. چنان چه رژیم غذایی تان بـدون فیبر باشد عمل هضم سخت می گـردد که این امر سبب دل درد های مکرر می شـود . یک راه راحـت برای مدیریـت این مساله اضافه کـردن فیبر به رژیم غذایی است. غذاهایی مثل سبزیجات برگ دار، بادام، کدو و تخمه گل آفتابگردان و تخم کتان سرشار از فیبر می باشند . میل کـردن یک مشت آجیل یا دانه، میل کـردن یک پرس سالاد سبزیجات یا افـزودن تخم کتان به نوشیدنی ها می تواند فقدان احتمالی فیبر را جبران نمـوده و درد شکم را تسکین دهد.

۱۳-چیزی که میل می کنید را بررسی نمایید

روش های درمان درد معده

فهمیدن اینکه آیا چیزی که خورده اید مستقیما موجـب دل دردتان شده است یا نه، در بهبـود معده درد خیلی حائز ارزش است. شانس دارد این مقوله در همـان لحظه کمکی به تسکین دردتان نکند ولی اطلاعات سودمنـد ی برای وهله ها بعدی به شما خواهـد داد . مثلاً چنان چه مقدار بیشتری لبنیات و شکر خورده اید و فهمیده اید وقتی که این خوراکی ها در وعدۀ غذایی تان می باشند مبتـلا دل درد می شوید، بـعد این علامت خوبی از جانب بدن شماست برای اینکه آگاه باشید بدن شما به خوبی این مواد را تجزیه نمی کند یا فقط این مواد غذایی با معدۀ شما سازگار نیستند. احتمال دارد دارا بودن یک دفترچه یادداشت غذایی در این زمینه سودمنـد باشد. می توانید دربـاره چیزهایی که می خورید بنویسید و بعـد آن را با ناراحتی های گوارشی تان مطابقت دهید.

چنان چه عوامل بیشتری خواهندتوانـست با دل درد شما در رابطـه باشند، خبر خوب این است که بهبـود های خانگی بیشتری مقابل دارید که اکنون می توانید به منظور تسکین دردتان از آنان استفاده نمایید .

نکتۀ پـایان را در نظـر داشته باشید که آگاهی از اینکه چه مواد غذایی خواهندتوانـست موجـب ایجاد ناراحتی در معدۀ شما شوند می تواند شما را راهنمایی نماید تا آنان را (به طور موقت یا بلند مدت) از برنامۀ غذایی تان پاک نمایید . اینکه آگاه باشید وقتی که دل درد به سراغتان می آید چطور آن را مدیریـت نمایید می تواند مناسـب تر از دست و پنجه نرم کردن با درد و ناراحتی باشد.

مطلب مرتبط:

نحوه شروع و نکته های که باید قبل از یادگیری برنامه نویسی بدانید

چگونه میتوانیم ممنوع الخروجی خود را استعلام کنیم؟

بهترین روش برای از بین بردن خال های گوشتی

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *