no-img
ورلدکده

رایج ترین دلایل لک های صورت - دلایل لک های صورت - ورلدکده - worlkade.ir

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
رایج ترین دلایل لک های صورت
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
شهریور ۲۳, ۱۳۹۷

رایج ترین دلایل لک های صورت


رایج ترین دلایل لک های صورت

The most common reasons for facial stains

رایج ترین دلایل لک های صورت – شاید شما نیز به این موضوع توجه کرده باشین که لکهای پوستی از شایع ترین  عواملی است که زیبایی شما را از بین می برند در این پست از سایت ورلدکده می خواهیم در مورد لک های پوستی و روش های مقابله و درمان آنها  اطلاعاتی را در اختیار شما دوستان قرار دهیم که شما با استفاده و مطالعه ی این اطلاعات می تواند بهتر با دلیل های به وجود آمدن لکهای پوستی پوستتان آشنا بشوید و در مطالب بعدی از ورلدکده قصد داریم محصولاتی معرفی کنیم تا شما عزیزان بتواند اقدامات بهتری برای از بین بردن این لکها داشته باشید.

دلایل لک های صورت

دلایل لک های صورت

دلایل لک های صورت عبارتند از: 

لک حاملگی یا ملاسما:

لک حاملگی یا ملاسما یکی از رایج ترین علت ایجاد لک صورت است و اغلب در خانم هایی که  مراجعه می  کنند برای درمان لک صورت دیده می شود که یک لک اکتسابی قهوه ای رنگ است که به صورت آهسته به وجود می آید

چون این لک ها بیشتر در زنان حامله ظاهر می شود یا عود می کند، به لک های حاملگی معروف هستند  ولی می تواند در خانم های مجرد و به ندرت در مردان نیز دیده شود. این لک ها بیشتر در گونه ها، پیشانی و چانه دیده می شود و در افراد سبزه مشخص است.

تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمان ناپدید می شود، اما ممکن است برای ماه ها یا سال ها باقی بماند. این نوع لک صورت ممکن است بدون علت مشخص یا به صورت خانوادگی، مخصوصا در افرادی که حتی در تماس با نور آفتاب خفیف تیره می شوند، دیده شود.

لک های پیری:

این لک ها در اثر تماس حاد یا مزمن با نور آفتاب و افزایش سن بوجود می آیند. معمولا لک های قهوه ای رنگ مسطح به اندازه ی یک سانتی متر یا بیشتر که روی صورت و پشت دست ها، در سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی شروع می شود و با افزایش سن گسترده تر، پررنگ تر و با تعداد بیشتر نمایان می شوند.این لک ها ممکن است با مرور زمان تبدیل به ضاعات بدخیم بشوند باید درمان شوند.

لک های ناشی از سوء تغذیه و کمبود ویتامین :

این لکها در اثر کمبود ویتامین B12 به وجود می آیند و در نژادهای با پوست تیره رایج تر هستند و ظاهر لکه لکه دارند.

در اثر کمبود ویتامین A این لک ها گسترده می شوند و همراه با برجستگی های شبیه پوست مرغ ظاهر می شود. همچنین در کمبود اسید فولیک ، کمبود اسید اسکوربیک (ویتامین C) و در انواع کم خونی ها نیز لک های مشابه دیده می شود.

لک در اثر مصرف بعضی داروها :

مصرف بعضی داروها مثل کلرپرومازین، دی پنیسیلامین، هیدانتوئین، داروهای ضد مالاریا و داروهای ضد سرطان باعث ایجاد لک به اشکال گوناگون به همراه علائم دیگر می شوند. مصرف طولانی مدت قرص ماینوسیکلین در درمان جوش و غرور جوانی، باعث تیرگی پوست در نواحی جوش های ملتهب و قرمز می شود.

لک ناشی از التهاب پوست:

این نوع لک پس از التهاب های پوستی در اثر بیماری هایی مثل لیکن پلان (بیماری التهابی پوست و دهان)، لوپوس اریتماتویا (بیماری التهابی بافت همبند پوست)، بعد از سوختگی پوست در اثر آفتاب سوختگی یا سوختگی خفیف با عوامل دیگر، جوش غرور جوانی دست کاری شده، سائیدن پوست برای برطرف کردن اسکار(جای زخم) و فرو رفتگی پوست در همان محل ایجاد می شود.

این لک ها در نژادهای تیره و افراد سبزه شایع تر است و بیشتر در نواحی باز بدن مثل صورت رخ می دهد. همچنین ضربه به پوست، محکم کشیدن کیسه و لیف زبر در حمام یا مالش پوست ران ها روی یکدیگر هنگام راه رفتن در افراد چاق، می تواند باعث ایجاد لک در همان محل شود.

لک ناشی از بیماری ها:

این لک ها در اثر بیماری هایی مثل آسم ، نارسایی کبدی و کلیوی که در زمان حملات آسماتیک، تیرگی منتشر پوست برای سه تا چهار روز ممکن است وجود داشته باشد.

همچنین در روماتیسم و نارسایی کلیه و سیروز کبدی و بعضی بیماری های دیگر تیرگی گسترده ی پوست دیده می شود.

 لک هایی با علل متفرقه:

سایر علتهای ایجاد لک های تیره ی پوست شامل: ملانیسم یا لک ارثی منتشر بدن؛ لک اطراف دهان؛ لک اطراف چشم و لک های کوچک قهوه ای در نقاط مختلف بدن است که می تواند همراه یا بدون علایم دیگر باشند.

عطرها و ادوکلن هایی که حاوی ۵- متوکسی پورالن و برگاموت هستند، اگر پس از استعمال روی پوست در معرض نور آفتاب قرار گیرند، باعث لک های تیره در پشت گوش، گردن و صورت می شوند.

لک های شغلی نیز در اثر تماس با ترکیبات حاوی تار مانند آسفالت و روغن های معدنی، و تماس با نور آفتاب به وجود می آیند.

علل زیاد دیگری نیز در ایجاد لک روی صورت و بدن موثرند که به دلیل نادر بودن، ذکر آنها ضروری نیست

خب دوستان مقاله رایج ترین دلایل لک های صورت در اینجا به پایان رسید . از توجه و همراهی شما ممنونیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کاربردی باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد سلامتی پیشنهاد می کنیم سایر مقالات این سایت را مطالعه و بررسی نمایید.

مطالب مشابه:

خواص انواع گیاهان داروی برای بیماری های مختلف

آشنایی با کرم ضد لک و روشن کننده آموس وان

غذا هایی که دوران بارداری نباید بخوریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *