no-img
ورلدکده

بلاک شدن توسط اینستاگرام و راه های رفع آن - ورلدکده

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
بلاک شدن توسط اینستاگرام و راه های رفع آن
zip
مرداد ۱۵, ۱۳۹۸

بلاک شدن توسط اینستاگرام و راه های رفع آن


بلاک شدن توسط اینستاگرام

بلاک شدن توسط اینستاگرام

بلاک شدن توسط اینستاگرام زمانی رخ میدهد که شما قوانین اینستاگرام را رعایت نکرده باشید. ما قبلا در مورد بلاک شدن در اینستاگرام و راه های رفع آن گفته ایم اما با پیش آمدن مشکلات جدید خود  اینستاگرام این موضوع کمی جدی تر از قبل شده و کاربران زیادی را به مشکل انداخته که باید چاره ای برای حل آن پیدا کنیم.

اگر فردی باشید که در اینستاگرام فعالیت زیادی میکنید قطعا این روز ها در استوری های مختلف دیده اید که بسیاری از کاربران اینستاگرام اعلام کرده اند. بدون هیچ دلیلی فعالیت هایشان بلاک شده و دیگر نمیتوانند برای مثال اکانتی را فالو و یا پستی را لایک کنند.

در این بین نیز حتما مشاهده کرده اید که اکثر این افراد از شما و دیگر مخاطب های خودشان میخواهند که در آخرین پست خود، پیام انگلیسی کامنت کرده باشید تا به قول خودشان رفع بلاک شوند که این مورد خود جای بحث داشته که ما بیشتر در این مقاله به دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام میپردازیم.

عواملی که موجب بلاک شدن در اینستاگرام میشود؟

در کل دو عامل در اینستاگرام تعیین میکند که فعالیت اکانت شما با محدودیت روبرو شود یا نه؟ اگر پیج شما با محدودیت اینستاگرام مواجهه شده باشد. باید منتظر رفع محدودیت در اینستاگرام باشید که به این مورد هم در ادامه مقاله میپردازیم اما قبل از آن در مورد عامل های ایجاد محدودیت و آشنایی پیدا کردن با این موراد میپردازیم.

ریپورت کردن در اینستاگرام

اصلی ترین عامل ریپورت شدن در اینستاگرام توسط کاربران این برنامه صورت میگیرد و در واقع این کاربران بنا به دلایل خودشان که تشخیص میدهند یکی از فعالیت ها یا برخی از فعالیت های شما قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته و بر این اساس فعالیت مربوطه شما را به اینستاگرام گزارش میدهند.

گزارش شدن تخلف شما توسط دیگر کاربران زمانی باعث بلاک شدن توسط اینستاگرام میشود که واقعا شما مرتکب تخلف و نقض قوانین اینستاگرام شده باشید. یعنی به این شکل نیست که شما نگران این موضوع باشید که اگر شخصی و یا افرادی به صورت دسته جمعی شما را ریپورت کردند حتما شما از انجام فعالیت های خودتان محروم خواهید شد.

همانطور که گفتیم اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که فعالیت زیادی در اینستاگرام انجام میدهید. قطعا در کنار افرادی که از شما طلب کامنت انگلیسی برای رهایی از محدودیت اینستاگرام وجود داشته، پیج هایی هم هستند که برای خودشان گروه جمع کرده و سپس به صورت دسته جمعی بر روی یک پیج، به قول خودشان حمله ور شده و آن پیج را ریپورت میکنند تا آن اکانت به طور کامل توسط اینستاگرام بسته شود نیز وجود دارند.

اما باید خدمت شما و خدمت این نوع افراد عرض کنیم که این نوع ریپورت کردن حتی اگر میلیون ها اکانت هم با شما و هم سو با شما یک پیجی را بدون دلیل و بدون تخلف ریپورت یا همان گزارش کنند. باز هم تاثیری بر روی اکانت مد نظر نخواهد داشت. اما در مقابل آن، اگر یک اکانت مرتکب یک تخلف و عامل نقض قوانین اینستاگرام شده باشد و شما آن را ریپورت کنید. قطعا ادمین آن پیج با محدودیت هایی در ارتباط با فعالیت خود خواهد شد.

ربات های تشخیص تخلف اینستاگرام

به غیر از گزارش کردن کاربران و اطلاع دادن آن ها به اینستاگرام که یک پیج در حال تخلف میباشد. خود اینستاگرام ابزار و ربات هایی را دارد که به صورت مستقل در حال فعالیت و شناسایی تخلف هایی که توسط کاربران صورت میگرد میباشند.

بلاک شدن توسط اینستاگرام

بلاک شدن توسط اینستاگرام

مشکل جدید محدود شدن بدون دلیل هم در ارتباط با همین ربات هاست. که به احتمال بالا این ربات ها به صورت صحیح تشخیص نمیدهند که یک اکانت واقعا تخلفی انجام داده است. اما همانطور که گفتیم اگر پیج شما بدون دلیل توسط اینستاگرام بلاک شود جای نگرانی نیست و راه هایی که برای رفع بلاک در اینستاگرام قبلا گفته ایم و در ادامه نیز خواهیم گفت میتوانید استفاده کنید.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شدیم

کاربری که از طرف اینستاگرام محدود شده زمانی از این محدودیت خود با خبر میشود که عاجز از اعمال برخی از فعالیت های خود از جمله لایک کردن یا فالو کردن و فعالیت های دیگر شود. اما همه این موارد دلایلی دارد و اکثرا بدون دلیل محدودیتی بر روی یک اکانت اعمال نمیشود.

بلاک شدن توسط اینستاگرام

اما در این بین برخی اوقات خود اینستاگرام به اختلال بر میخورد و اشتباهی پیج هایی را محدود میکند که البته این حدس ماست! اما خب اگر به هر دلیلی که شما مطمئن باشید ارتکاب هیچ تخلفی نشده اید به راحتی میتوانید از چندین راه اقدام به رفع ریپورت در اینستاگرام کرده باشید.

برای این که از محدودیت اینستاگرام رهایی پیدا کرده باشید باید ابتدا دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام را یافته و سپس بر اساس آن اقدام کنید. چون تکرار آن تخلف، باعث طولانی شدن زمان محدودیت و در مواقع کم باعث بسته شدن پیج شما توسط اینستاگرام خواهد شد.

اما خود این که بفهمیم به چه دلیلی توسط اینستاگرام بلاک شده ایم کار آسانی نیست اما با کمی بررسی میتوان دلیل آن را فهمید. برای مثال اگر بلاک شدن توسط اینستاگرام بر روی فالو کردن شما تاثیر گذاشته و شما دیگر نمیتوانید پیجی را فالو کنید و در صورت ارسال درخواست فالو با خطا و پیام اینستاگرام مبنی بر محدود شدن این فعالیت روبرو میشوید.

پس در نتیجه تخلف شما در ارتباط با فالو و آنفالو کردن بوده که میتوان این نوع فعالیت را به فعالیت های اسپمی(اذیت کننده) نسبت داد. یا اگر شما با محدودیت کامنت گذاشتن مواجهه شده اید پس احتمال دارد در نوشتن متن های خود دقت نکرده اید و نظراتی را ارسال کرده باشید که ناپسند بوده و توسط افراد زیادی مبنی بر مناسب نبودن کامنت مربوطه، گزارش شده باشد.

اما به غیر از همه این موارد، خود اینستاگرام نیز با تغییر سیاست های خود و همچنین با تست و ارائه آپدیت های جدید در روز های ابتدایی بعد از آپدیت، برخی اوقات به مشکلاتی بر میخورد که در پی آن اکانت های زیادی بدون دلیل موجب بلاک شدن توسط اینستاگرام میشوند.

برای رهایی از هر نوع محدودیت چه با دلیل و چه بدون دلیل، شما چند راه دارید. اول اینکه به اینستاگرام نشان دهید که شما بدون دلیل و بدون هیچ تخلفی محدود شده اید و دوم اینکه در صورت انجام دادن تخلف و اطلاع از آن، از انجام و تکرار فعالیت بلاک شده توسط اینستاگرام برای مدت زمان چند روزه خودداری کرده باشید.

راه هایی که اینستاگرام برای ارتباط بین پشتیبانی خود و کاربران گذاشته زیاد میباشد اما در این مورد دو راه وجود دارد. اولین مورد برای اقدام زمانی میباشد که برای مثال فعالیت فالو کردن شما بلاک شده و شما هنگام فالو کردن یک پیج با دریافت پیامی از طریق اینستاگرام روبرو میشوید که در این حالت بر روی گزینه tell us لمس کرده و سپس تا مدت زمان حداقل ۴ روزه دیگر عمل فالو کردن را انجام ندهید.

دومین مورد اقدام از قسمت تنظیمات اینستاگرام میباشد که به همین منظور پس از ورود به قسمت تنظیمات در اینستاگرام خودتان، وارد بخش help شده و سپس گزینه اول یعنی report a problem را لمس و در کادر باز شده دوباره همان گزینه را انتخاب کرده و در آخر در صفحه باز شده توضیحات خود و مشکلی که برای شما در ارتباط با محدودیت مربوطه به وجود آمده را با ارسال تصویر و یا هر فایل دیگر که فکر میکنید کمک به رفع محدودیت شما توسط پشتیبانی اینستاگرام میکند را وارد کنید. و بعد این که توضیحات خود را آماده کردید با لمس نوشته آبی رنگ submit درخواست نهایی خود را ارسال کنید.

بعد از ارسال توضیحات خود باید همچنان منتظر دریافت پیام از طرف پشتیبانی و یا رفع محدودیت خود باشید. در این میان راه های فرعی و ثابت نشده ای از جمله تغییر آی پی اینترنت، نشان دادن واقعی بودن خودتان مانند نوشتن بیو، تغییر عکس پروفایل و وصل کردن اکانت فیسبوک و فعالیت هایی که در کل برای اینستاگرام نشان دهد که شما ربات نیستید را میتوانید انجام داده باشید.

جمع بندی

بلاک شدن در اینستاگرام میتواند دلایلی متعددی را شامل شود که اکثر آن ها به خود ما برمیگردد و رفتار هایی که در طی فعالیت در این برنامه انجام میدهیم. که ما راه های رفع بلاک را در این مقاله برای شما ینشنان دادیم. در این بین ناگفته نماند که بلاک شدن توسط اینستاگرام میتواند به زودی رفع شود  پس خیلی حساس و نگران این موضوع نباشید.

منبع : inbo.ir

مطالب مشابه:

نحوه بازگردانی اکانت های غیرفعال اینستاگرام

نحوه قرار دادن پست در اینستاگرام با کامپیوترموضوعات :
آموزش , نرم افزار

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *