no-img
ورلدکده

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید
zip
تیر ۹, ۱۳۹۷

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید


دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید

در این مطلب از سایت دهکده جهانی سعی داریم در مورد دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . شما با مطالعه این توضیحات می فهمید که چرا نباید کولر را موقع روشن کردن خودرو باز کنید. در ادامه همچنین به موضوعاتی مثل بهترین گاز کولر خودرو بهترین مارک گاز کولر ماشین تاثیر کولر بر موتور ماشین چگونه کولر ماشین را روشن کنیم دکمه ac کولر خودرو مضرات کولر خودرو نحوه استفاده از کولر پراید نحوه صحیح استفاده از کولر ماشین خواهیم پرداخت .همراه ما باشید.

بهترین گاز کولر خودرو,بهترین مارک گاز کولر ماشین,تاثیر کولر بر موتور ماشین,چگونه کولر ماشین را روشن کنیم,دکمه ac کولر خودرو,مضرات کولر خودرو,نحوه استفاده از کولر پراید,نحوه صحیح استفاده از کولر ماشین

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید

مشکلات گاز کولر ماشین  

بلافاصله پـس از وارد شدن به درون خودرو سیستم تهویه هوا را روشن ننمایید . ابتدا پنجره‌های خودرو را زیـر کشیده و صبر نمایید تا هوای درون خودرو عوض شود، پـس از چند دقیقه می‌توانید کولر خودرو را روشن نمایید در غیر این به تدریج شانس دارد درگیر بیماری ‌های جدی شوید.

عوامل ایجاد کننده سرطان ۲ گروه می باشند ، عوامل داخلی که مرتبط به ژنتیک در اشخـاص می‌شود که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد سرطان‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و دیگری عوامل خارجی که ۷۰ درصد دیگر را ایـجاد می‌دهند. عوامل خارجی یا مکان ی در تغذیه، هوا، عادات نادرست زندگـی و… شرایط ایجاد مبتلا شدن به سرطان را چندین برابر می‌کند. درحال حاضر ه با صنعتی شدن شهرها مواد شیمیایی ناشی از این تغییرات که مشتقی از نفت می باشند گریبان گیر انسان ‌ها شده‌اند. این‌ها ترکیباتی می باشند که در شرایطی می‌توانند به عنوان عوامل سرطان زا حساب شوند.

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید.

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید.

یکـی از عواملی که سرطان‌زایی آن ثابت شده ترکیبی به نام بَنزن است که یک مولکول چندوجهی و حاوی مشتقات کربنی است و در مواد شیمیایی و پلیمری به وفور یافت می‌شود. بنزن یک ماده‌ای است که استنشاق و ارتباط با آن می‌تواند موجـب ایجاد اقسام سرطان‌ها شود.

استفاده از مواد پلاستیکـی که در زندگـی درحال حاضر ی خیلی دیده می‌شود، بنزن یکـی از مواد پایه در این گروه از محصولات است. ضمناً در همه قطعات و داشبورد جلوی ماشین نیز به علـت پلاستیکـی بودن آن‌ها بنزن وجود دارد. بنزن، ماده اشتعال آور و بو دار است که می‌تواند ارتباط و استنشاق آن شخـص را درگیر بعضـی از مـوارد کند. زمانـی که یک ماده پلاستیکـی در معرض آفتاب قرار می‌گیرد نرم شده و بنزن از خود آزاد می‌کند. میزان مجاز بنزن در هوا حدود ۵۰ میلی گرم در هر متر مکعب است. چنان چه یک خودرو برای چندین ساعت در سایه و مکان بسته پارک شده باشد میزان بنزن موجود در آن حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم است حال فکر نمایید این خودرو برای مدت‌ها در معرض نور آفتاب و دمای بالای ۲۵ درجه قرار گیرد چقدر بنزن در مکان داخلی خودرو آزاد می‌شود؟ بنزن موجود در این خودرو حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی گرم است(حدود ۴۰ تا ۸۰ برابر مجاز).

حال شخـص با این مقدار بالای بنزن وارد خودرو شده و بی وقـفه کولر را روشن نمـوده و بنزن موجود در فضای اتاق را پخش و استنشاق می‌کند. ارتباط و استنشاق زیاد مدت بنزن سبب سرطان‌های دستگاه تنفسی، سرطان‌های خونی، نارسایی مغراستخوان و مـوارد عمده‌ای در کبد و همه می‌شود از این رو خیلی توصیه می‌شود اشخـاص بی وقـفه بعد از داخل به خودرو کولر ماشین را روشن نکنند.

مطلب مرتبط:

آشنای با ۸ ماشین لوکس در تهران

با خواص زنجبیل بیشتر آشنا شوید

تغذیه سالم برای سلامتی بهترموضوعات :
دانستنیها

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *