no-img
ورلدکده

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer موقع آپدیت ویندوز

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer موقع آپدیت ویندوز
امتیاز 4.00 ( 1 رای )
zip
تیر ۱۳, ۱۳۹۷

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer موقع آپدیت ویندوز


رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer موقع آپدیت ویندوز

در این مطلب از سایت دهکده جهانی می خواهیم در مورد رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer موقع آپدیت ویندوز توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. معمولا زمانی که می خواهید ویندوز را آپدیت کنید با ین ارور روبه رو می شوید که قصد داریم نحوه از بین بردن این ارور برای شما بگیم . پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

Don’t turn off your computer, حل مشکل windows installer در ویندوز ۱۰, رفع ارور Don’t turn off your computer, رفع ارور گیر کردن Don’t turn off your computer, رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer, رفع مشکل نصب نشدن ویندوز ۱۰, مشکل windows 10 update assistant, مشکلات اپدیت ویندوز

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

زمان که windows ۱۰ آپدیتی را دانلود و نصب می کند ، شانس دارد احتیـاج به تکمیل فرآیند با ریستارت کردن داشته باشد. در این مسائـل زمانـی که کار شما با سیستم به انتهـا می رسد و دستگاه را خاموش می نمایید ، عبارت Getting Windows Ready, Do Not Turn Off Your Computer را مشاهده می نمایید که در این حالت نبایستی اقدام به خاموش کردن سیستم نمایید . طبیعی است که شانس دارد این کار مدت وقتی طول بکشد ولی در بعضـی مسائـل این فرآیند ساعت ها به حالت ثابت میماند و به اصطلاح در windows گیر می کند ! درحال حاضر در انزل وب به روش از میـان بردن کردن مشکلی می پردازیم که این حالت انتهـا نمی یابد و سیستم در این صفحه فریز می شود .

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

از میـان بردن مساله ثابت ماندن صفحه و گیر کردن windows در حالت Do Not Turn Off بروزرسـانی ویندوز

متاسفانه در این زمان بروزرسـانی شدن windows شما باید منتظر بمانید ولی چنان چه این فرآیند ساعت ها به طول بکشد شانس دارد ضـروری باشد کامپیوتر را ریستارت نمایید . وقتی که این حالت از کاربران تلف می کند هم بطور کلی مقدار قابل توجهی دارد. مایکروسافت اعلام نمـوده است که ۷۰۰ میلـیون دستگاه مجهز به windows ۱۰ می باشند . بطور مثال بروزرسـانی آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۷) برای نصب حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه بسته به سیستم طول کشید. با فرض متـوسـط ۲۰ دقیقه برای ۷۰۰ میلـیون دستگاه به وقتی بیش از ۲۶ هزار سـال از کـل انسان ها بابت این بروزرسـانی وقت تلف شده است.

ریستارت کردن کامپیوتر در وقـت مشاهده پیغام Don’t Turn Off

پاسـخ دقیقی برای این کار معیـن نیست، به هر حال شانس دارد که فکر کنیم کامپیوتر خراب می گـردد ولی با آزمایش هایی که با ریستارت کردن کامپیوتر هایی روی صفحه پیغام Do Not Turn Off صورت گرفتـه است، پی سی (PC) دوباره راه اندازی شده و پـس از لود شدن پیغام We Couldn’t Finish Installing Updates مبنی بر نداشتن موفقیت در نصب و اتمام بروزرسـانی مشاهده شد ولی windows به درستی کار می نمود و کوشش در ادامه نصب در وقـت بعدی می کند .

این آزمایش دوباره روی حالتی دیگر که پیغام Working on Updates, 27% Complete, Don’t Turn Off Your Computer. نمایش داده می شد، انجام شد. پـس از ریستارت کردن windows پیغامی نشان می داد که حاوی جملات نداشتن نصب شدن بروزرسـانی است و windows تغییرات را به حالت پیش در خواهـد آورد (We Couldn’t Complete The Updates, Undoing Changes, Don’t Turn Off Your Computer). پـس از این کار سیستم بطور معمولی بوت شد و مشکلی پیش نیامد.

با سماجت آزمایش کنندگان، این ارزیـابـی روی پروسه نصب بروزرسـانی بزرگ پاییز هم در وقـت نمایش پیغام Configuring Update for Windows 10, 10% Complete, Do Not Turn Off Your Computer انجام شد. این بار هم پیش از بوت شدن پیغام لطفا صبر نمایید نمایش داده می گـردد و دوباره windows بطور سابق لود می شود .

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

در انتها و برای آخرین بار در حال نمایش پیغام Working on Updates 48%, Don’t Turn Off Your PC. This Will Take a While هم windows ریستارت شد که در این زمان عبارت بازگردانی windows به حالت پیش نمایش داده شد و پـس از اتمام این کار windows به ورژن پیش بروزرسـانی برگردانده و بوت شد.

حل مساله گیر کردن Don’t turn off your computer

حل مساله گیر کردن Don’t turn off your computer

در همـه آزمایشات به این سرانجام رسیدیم که ریستارت کردن windows در حال آپدیت در این حالت نخواهد توانست آسیبی به دستگاه برساند و تنها آپدیـت لغو شده و شانس دارد احتیـاج به دانلود و نصب دوباره آن باشد و در وقـت بعدی که windows بتواند دوباره فرآیند بروزرسـانی را ادامه خواهـد داد . اگر از پیغام های پاپ آپ windows راضی نیستید، توصیه می کنیم مطلب ۹ شیوه غیرعـادی کردن و حذف نمایش پیغام پاپ آپ بروزرسـانی windows ۱۰ ، ۸ و ۷ را مطالعه نمایید .

چه مدت باید برای نصب بروزرسـانی و رفتن صفحه Do Not Turn Off صبر کرد؟

آپدیـت ها windows اغلب بسته به قدرت سیستم و فاکتور هایی دیگر دقایقی طول می کشد که بطور متـوسـط می توان به وقـت ۵ دقیقه اشاره کرد. با این حال توصیه می گـردد که موقعی توانایی تا دو ساعت صبر نمایید و چنان چه پـس از سپری شدن این زمان مساله نصب نشدن بروزرسـانی windows ۱۰ داشتید اقدام به ریستارت سیستم نمایید . ضـروری به ذکر است که موقعی نمایش درصد، چنان چه درصد ها روال افزایشی دارند هر چند که طول بکشد باید منتظر بمانید. ولی چنان چه وقـت زیادی روی یک عدد ثابت ماند آن گاه شانس دارد احتیـاج به ریستارت داشته باشید. شانس دارد پـس از گیر کردن در یک عدد، ناگهان درصد مانده را با سرعت بالا طی نماید پس باید صبور باشید.

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

اگر قصد بروزرسـانی کردن سیستم خود را دارید، مطالعه آموزش تکمیل تصویری روش بروزرسـانی windows کهنـه ۷، ۸، ۸٫۱ و.. به windows ۱۰ برای شما کاربردی خواهد بود.

راه اندازی دوباره سیستم در وسط بروزرسـانی windows برای از میـان بردن مساله گیر کردن windows در حالت آپدیت

همان گونه که با آزمایشات گوناگون مشاهده شد، دانلود نشدن بروزرسـانی windows ۱۰ زیان ی ندارد. windows حاوی اشکالاتی است و شانس دارد این فرآیند ناقص بماند، پس در چنین شرایطی حتی با وجود پیغام خاموش نکردن ویندوز، می توانید windows را ریستارت یا خاموش نمایید و امیدواریم در دفعه بعدی که windows اقدام به بروزرسـانی دوباره می کند ، موفق باشید. برای خاموش کردن لپ تاپ یا کامپیوتر در این حالت کافی است تا دکمه پاور را برای مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید. با این کار سیستم شما خاموش شده و پـس از چند ثانیه دوباره روشن می شود .

این پروسه بارها تکرار شده تا از بی تهدید بودن آن اطمینان حاصل شود. با این حال تضمینی برای سیستم شما وجود ندارد و انزل وب مسئولیتی در قبال خرابی سیستم شما ندارند.

درست است که این فرآیند بسیار ایده آل نمی بـاشد اما با شرایط موجود فقط کاری است که می توانید برای از میـان بردن مساله بروزرسـانی windows ۷، ۸ و.. انجام دهید. به این علـت هم توصیه می گـردد حتما از فایل های با ارزش خود بکاپ ساخته نمایید تا موقعی احتیـاج به داده های خود دسترسی داشته باشید.

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer

مرمت windows موقعی وجود مساله و از میـان بردن ارور بروزرسـانی windows ۷، ۸ و ۱۰

با این حال چنان چه باز هم windows شما درست کار نکرد و مبتـلا مشکلاتی شدید، می توانید از عیب یابی windows برای از میـان بردن مسائل استفاده نمایید . با گزینش کردن ابزار Troubleshoot و رفتن به بخـش Advanced Options و زدن مورد Startup Repair به عیب یابی بپردازید. با استفاده از بوت کردن سی دی windows و تنظیمات Repair Your Computer هم می توانید به عیب یابی بپردازید. در انتها و موقعی عدم حل مساله می توانید کامپیوتر خود را ریست (Reset This PC) نمـوده و از حالت اولیه windows استفاده نمایید . چنان چه هم windows به کامل بوت نشود، به عنوان آخرین راه حل می توان از تغییر windows برای از میـان بردن مسائل پـس از بروزرسـانی windows ۱۰ استفاده کرد. چنان چه با وجود تغییر windows باز هم مساله داشتید، شانس دارد مساله دشوار افزاری باشد. بـعد سیستم خود را به مرمت کاران مجاز نشان می دهد.

مطلب مرتبط:

دانلود آخرین نسخه اینستاگرام

آموزش همگام سازی زیرنویس SRT و SUB در ویندوزدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *