no-img
ورلدکده

نحوه استفاده از آینه در منزل - دهکده جهانی

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
نحوه استفاده از آینه در منزل
امتیاز 4.00 ( 1 رای )
zip
تیر ۱۴, ۱۳۹۷

نحوه استفاده از آینه در منزل


نحوه استفاده از آینه در منزل

در این مطلب از سایت دهکده جهانی قصد داریم در مورد نحوه استفاده از آینه در منزل برای شما بگشیم . معمولا زمانی که آینه را خریداری می کنید این دغدغه را دارید که جای مناسب آینه را در خانه پیدا کنید و در آنجا قرار دهید ما در اینجا می خواهیم به شما در این زمینه کمک کنیم که بتوانید جای مناسب آینه را خانه خود پیدا کنید همچنین در مورد موضوعاتی همچون استفاده از آینه در دکوراسیون,آینه کاری در منزل,آینه های تمام قد,مدل ایینه دیواری,دکوراسیون منزل با آینه,نصب آینه روی دیوار,مدل آینه روی دیوار,مدل آینه دیواری قدی بیشتر توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

استفاده از آینه در دکوراسیون آینه کاری در منزل آینه های تمام قد مدل ایینه دیواری دکوراسیون منزل با آینه نصب آینه روی دیوار مدل آینه روی دیوار مدل آینه دیواری قدی

یکـی از ایده های خلاقانه برای قـشنگ تر کردن خانه، استفاده تزئینی از آیینه در طراحی داخلی است. با بهره گیری از آیینه در چیدمان منـزل می توان با کمترین هزینه فضای منـزل را بزرگتر جلوه داد. چنان چه چه از قبلی های دور آیینه به ظاهـر کاربردی و با اقسام طرح ها و قاب ها در منـزل ها استفاده می شده، ولی اشخاصـی که به دنبال دارا بودن فضاهایی گوناگـون می باشند ، از آیینه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضاسازی ها استفاده می کنند.

استفاده از آیینه در مکان های کوچک جدای از این که فضا را بزرگتر نشان خواهـد داد ، موجـب می گـردد تلألو نور در آیینه فضا را روشن تر نماید . ضمناً از آیینه به عنوان عنصری انرژی قسمـت در فضا یاد می گـردد و در فنگ شویی هـم آن را نمادی از آب می دانند که به فضا آرامش، گستردگی، تازگی و آرامش می بخشد. تلفیق نور و آیینه می تواند حس مختـلفی را در فضای شما ایجاد نماید و با کمترین هزینه تغییری شگرف در مکان زندگـی یا کار به وجود آورد.

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

ضمناً از آیینه به عنوان عنصری انرژی قسمـت در فضا یاد می شـود

پاس عمقی به فضای خالی:

یک قاعده معـروف در دکوراسیون داخلی آن است که آیینه های بزرگ چنان چه به درستی نصب شوند، با ایجاد توهم بُعد، عمق فضا را بیشتر جلوه می دهند و ضمناً فضا را روشن و درخشان تر می کنند. چنان چه در فضای کوچکی زندگـی می نمایید و یا به هر علـت دیگری تمایل داریـد فضا را بزرگتر جلوه دهید، می توانید با افـزودن چند آیینه زیبا (بدون پاک دیوارها) فضای منـزل را بزرگ، دلباز و زیبا نشان دهید. وقـت گزینش آیینه برای منـزل یا محل کار، هدف مهـم تان را در نظـر بگیرید. چنان چه کارایی آیینه مد نظـر است، مطمئن شوید که دو جنبه کارکردی و تزئینی را بطور همزمان داشته باشد. چنان چه تنها جنبه تزئینی آن مد نظـر است، یک آیینه با قابی با آرایه و تزئینات (و برخـی وقتها کاملا آسان ولی شیک) چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

نصب درست آینه ها فضا را روشن و بزرگتر می کنند

دیدار در آیینه:

داخل ی منـزل ها یکـی از برتریـن مکان ها برای استفاده از آیینه است. وقتی به منـزل کسی می روید، در لحظه اول هیچ چیز به حد یک آیینه همـه قد در بخـش داخل ی منـزل چشم شما را نمی گیرد. احتمالا علـت آن اثر تماشای صـورت و لباس خود در آن آیینه باشد. داخل ی بیشتر منـزل های آپارتمانی نور طبیعی ندارد. نصب آیینه جلوی در داخل ی می تواند این مساله را رفـع کند. چنان چه در منـزل تان راهرویی دراز و باریک با نور کم وجود دارد، با نصب آیینه روی دیوار آن، هم نورپردازی راهرو یا سرسرا را بیشتر شدن می دهید و هم بر پهنای باریک آن حس گشودگی بصری ایجاد می نمایید .

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

داخل ی منـزل ها یکـی از برتریـن مکان ها برای استفاده از آیینه است

منظـر ه ای در دوردست:

اگر تصمیم دارید آیینه ای به اتاق تان اضافه نمایید ، قطعا از منظـر ه ای که در آن منعکس می شود اطمینان ضـروری به دست آورید. برای مثال نصب آیینه روی دیوار روبروی پنجره می تواند منظـر ه زیبـا یا دوست داشتنی بیرون را به درون فضا منتقل نماید ، ولی چنان چه منظـر ه مقابل آیینه ، فضایی دلگیر یا حتی قسمتـی از فضای خصوصی منـزل شما باشد، در محل نصب آن خطـا کرده اید. آیینه ها نبایستی روی زمین باشند گونه ای که برای دیدن خودتان مجبور به خم شدن باشید. تصویری که یک آیینه از شما می سازد، باید تکمیل باشد؛ بـعد اگر سرتان در آیینه جا نمی گـردد یعنی یا خرید مناسبی نداشته اید یا محل خوبی را برای قرار دادن آیینه دلخواه تان گزینش نکرده اید.

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

تصویری که یک آیینه از شما می سازد، باید تکمیل باشد

آیینه ی دیوارهای :

برای اتاق های بدون پنجره القای حس فضایی دلباز، حقیقتا کار دشواری است. ولی خبر خوش این که با دیوارهای آیینه ای تا میـزان بیشتری می توان این مساله را حل کرد. اگرچه این دیوارها چشم اندازی به بیرون ندارند، ولی به طرز ماهرانه ای فضا را بزرگ، روشن و دلباز نشان می دهند. برخلاف دیوارهایی پر از قاب عکس، دیوارهای آیینه ای بُعد دیگری به فضا می افزایند. اتاق نشیمن فضایی است که شما در آن از میهمانان و رفیـق ها خود پذیرایی می نمایید . چنان چه می خواهید این فضا را بدون آن که هزینه بیشتری متحمل شوید، بزرگ تر جلوه دهید، از آیینه های عریض و دیوارهای آیینه ای استفاده نمایید . برخـی وقتها یک آیینه بزرگ، فقط چیزی است که برای دگرگون کردن اتاق و یا هر فضای دیگری به آن احتیاج دارید. آیینه هایی با قاب های پهن، به طراحی شما عمق خواهـد داد .

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

آیینه هایی با قاب های پهن، به طراحی شما عمق خواهـد داد

خاطره بازی با آیینه های عتیقه

اگر عاشق فیلم های کهنـه با قصه های افسونگر و شخصیت های رویایی می باشید ، آیینه قدیمـی یک راه حل عالی برای اضافه کـردن شخصیت به فضای منـزل شماست. قدیمـی یک اصطلاح است برای توصیف آیینه هایی با قدمت بالا و حاوی طرح ها و نقش های برجسته. چندین شیوه برای به کارگیری آیینه های قدیمـی وجود دارد؛ آنان خواهندتوانـست میـان دو گلدان در نقطه کانونی اتاق عمل کنند. ضمناً می توانید آیینه قدیمـی ای را بالای یک شومینه، پیانو یا میز تحریر قرار دهید تا بافتی کلاسیک و منحصر به شخـص را برای تان به ارمغان بیاورد.

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

می توانید آیینه قدیمـی را بالای یک شومینه، پیانو یا میز تحریر قرار دهید

آیینه های غیرمعمول

می توانید آیینه هایی را پیدا نمایید که ظاهـر های کاملا مختـلفی دارند. این نوع آیینه ها دکوراسیون دیواری فوق العاده و غیر عادی ایجاد می کنند. می توان آنان را به شیوه آماده از بازار ساخته نمـود یا این که بر حسب سلیقه خودتان سفارش دهید تا برش داده شوند. این نوع آیینه ها کارآمدی کمتری دارند و بیشتر نقش دکوراتیو را برای شما گیم می کنند. آیینه های شکسته هم چیز بدی نیستند. از تکه های بر جا مانده آنان می توان در طراحی دکور منـزل استفاده نمـود و یا این که در تهیه برخـی از اقسام صنایع دستی یا تغییر و اصلاحاتی که در منـزل انجام می دهید استفاده شوند. می توان آنان را به تکه های ریزتر برش داد و برای آیینه کاری گلدان ها یا دیوارها استفاده کرد.

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

آیینه با اشکال گوناگـون دکوراسیون دیواری فوق العاده و غیر عادی ایجاد می کنند

اصول فنگ شویی چه گفته است؟

اگر به دنبال خوشنامی و خوش شانسی می باشید آیینه را در ضلع جنوبی منـزل نصب ننمایید . حسب اصول فنگ شویی گوشه جنوبی منـزل ها انرژی آتش دارد که با انرژی آب آیینه ها جور در نمی آید. پس آیینه ها را هر جایی نصب نمایید غیر از ضلع جنوبی خانه. آیینه کاری سقف را هم بی خیال شوید که اصلا در فنگ شویی قبولش ندارند! از نظـر فنگ شویی برتریـن نواحی در منـزل برای استفاده از آیینه ها، شرق (خانواده و سلامتی)، شمال (شغل و گذر در زندگـی ) و جنوب شرقی (ثروت و دارایی) است. بدترین نواحی هم اینها می باشند ؛ جنوب (شهرت و آوازه)، روی دیواری که به طرف در مهـم است و روی دیواری که به طرف رختخواب است.

نحوه استفاده از آینه در منزل

نحوه استفاده از آینه در منزل

آیینه ها را هر جایی نصب نمایید غیر از ضلع جنوبی خانه

مطلب مرتبط:

دانلود آخرین نسخه اینستاگرام ورژن ۵۵.۰.۰.۲۰.۸۵

دانلود رایگان فیلم آموزشی وردپرس به زبان فارسیدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *