no-img
ورلدکده

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟
zip
مرداد ۹, ۱۳۹۷

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟


چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

 

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

درست است. مقوله مهـم نور است. نور همـان چیزی است که به گرفتن یک عکس خوب یا یک عکس عالی کمک می کند . به سایه هایی که خورشید روی اشیاء می اندازد دقت نمایید . نور انعکاسی از ساختمان های را ببینید. در طول «ساعات طلایی»، که انـدکی بعد از طلوع آفتاب یا درست پیش از غروب آفتاب است، تمرین نمایید . اینکه چطور نور در وقـت های گوناگون به درون پنجره می تابد را به مشـاهـده بنشینید.

موبایل تلفن همراه برای موقعیت های کم نور گزینۀ خوبی برای عکاسی نیست. خوب است روی آن شرایط نوری تمرکز نمایید که موبایل موبایلتان در آن به برتریـن نحو کار می کند .

۲با پاهایتان زوم نمایید

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

به هیچ عنوان از توانایی زوم موبایل موبایلتان استفاده ننمایید . احتمالاً زوم کردن با موبایل تلفن همراه اولیـن گام در جهت گرفتن عکس بد با تلفن همراه است. چنان چه می خواهید روی چیزی زوم نمایید از پاهایتان استفاده نمایید و حرکت نمایید . ترفند ماهر وجود دارد ولی فقط چیزی که شما باید آگاه باشید این است که زوم کردن با موبایل هیچوقت یک عکس خوب به شما نخواهـد داد .

نکته

اگر بنا به هر علـت ی توانایی نزدیک شدن به سوژه را ندارید خوب است بدون زوم دوربین از سوژه عکس گرفته و بعـد در بخـش مشاهده عکس، آن را زوم نمایید .

۳دستانتان را بلرزانید، نه موبایل تان را

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

لرزش دروبین موقع عکس گرفتن، حتی در عکاسی با دوربین ها بزرگ هم نادیده گرفته می شود . راه حلی این مساله این است که تمرین نمایید چطور موبایل را نگه دارید.

  • به جای اینکه موبایل را عمودی بگیرید همیشه آن را افقی نگه دارید. این کار موجـب می گـردد یک قاب گسترده تر داشته باشید.
  • وقتی از یک شیء متحرک عکس می گیرید دوربین را روی حالت burst یا قطاری بـزارید تا عکس های متوالی گرفته شود.
  • ببینید از چه چیزی تمایل داریـد برای گرفتن عکس استفاده نمایید (دکمۀ مشـخص شده برای این کار، دکمۀ دیافراگم خودِ برنامۀ دوربین، آیپاد و تایمر، یا دکمۀ ویژه صدا روی هدفونت (قلم) ان). ایدۀ مهـم این است که شما جایی باشید که بتوانید عکس های واضحی بدون لرزش دست بگیرید. از سرانجام خوشتان خواهد آمد.

۴دیدگاهی که دارید در کیفیت عکس اثـر گذار است

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

دیدگاهتان نسبت به چیزها را تغییر دهید. تغییر زاویه در عکس به تنهایی نخواهد توانست برای گرفتن یک عکاسی عالی ضـروری باشد. لطفاً گوناگـون باشید. تغییر نظر و زاویه در کنار هم نه فقط شما را به یک عکاس مناسـب تر تبدیل می کند چـرا که به شما نشان خواهـد داد چطور سوژۀ عکاسی تان را ببینید.

پس روی زمین بنشینید، روی یک نقطۀ بالاتر بروید، به گوشه و کنار بروید و زاویۀ دیدتان را تغییر دهید. تا جای ممکن زاویۀ نگاه کـرد های گوناگون نسبت به سوژۀ تان را امتحان نمایید .

۵جریـان ی از برنامه های عکاسی

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

به خاطر هزاران برنامۀ موجود عکاسی این روزها عکاسی با تلفن همراه شگفت انگیز شده است. این برنامه ها بطور غیر قابل باوری به عمل ویرایش و ادیت عکس کمک می کنند. اگرچه نمی توانید مساله نور نامناسب را از این طریق حل نمایید ولی می توانید جزئیات دیگر را قـوی کردن نمایید برای مثال می توانید چهرۀ سوژه عکاسی را صاف و بدون جوش نمایید ، ابعاد ویژه ای از تصویر را تند نمایید یا متن های زیبـا و افکت های دیگری را به عکستان اضافه نمایید .

برنامۀ مورد علاقه تان را پیدا نمایید ، طرز استفاده از آن را به خوبی یاد بگیرید. با این کار هر بار می توانید عکس های شگفت انگیزی که گرفته اید را به وهله بالاتری ببرید.

۶یک لنز مناسب باید تمیز باشد

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

این یک قانون آسان است. شیشۀ لنزتان را تمیز نمایید . درست مثل وقتی که شیشۀ جلوی ماشین تان کثیف است، پاک کردن آن می تواند نگاه تیز تری به شما بدهد و سرانجام را مناسـب تر نماید . عکسی که با لنز تمیز گرفته شده در مقایسه با عکسی با اثر انگشت چرب شما روی لنز گرفته شده است، همیشه بهتر از آب در خواهد آمد.

۷کیفیت و کمیت

از اینکه یک عکس دیگر بگیرید نترسید. فوراً در جهت هر چیزی که شما را به خیال و تصورتان نزدیک می کند گام بردارید. مقوله با ارزش در اینجا این است که هر چه عکس های زیادتری بگیرید این کار برای شما راحت تر می گـردد و مناسـب تر می توانید جهتی که تمایل داریـد موبایلتان را نگه دارید را مشـخص نمایید .

تنها موانع احتمالی شما در اینجا میزان حافظۀ موبایل موبایلتان و مقدار شارژ باطری آن است.

۸انعکاس، انعکاس، انعکاس

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

این توصیه واقعا زیبـا است: آیینه ها، گودال های آب و سطوح صیقلی و براق همگی انعکاس زیبایی را ایجاد می کنند. به دنبال سطوح انعکاسی باشید و سوژه های عکاسی تان را در زاویه ای از انعکاس یا در برابر انعکاس مستقیم قرار دهید. حتی سایه های سادۀ نور هم خواهندتوانـست بازتاب های شگفت انگیزی ایجاد کنند. سرگرمی خوبی است، حتماً امتحانش نمایید .

۹خوش بگذرانید

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

این آخرین و فقط قانونی است که باید به کار بگیرید. چنان چه به بقیۀ چیز ها گوش نکرده اید، همۀ آنان در این خلاصه می شوند: «خوش بگذرانید». این فقط قانونی است که بایدموقع عکاسی با موبایل، خودتان را ملزم به انجامش آگاه باشید . عکاسی گروهی، تجربۀ عکس گرفتن به  همراه یادگیری و لذت بردن از هنر را برایتان فراهم می کند .

مطلب مرتبط:

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

جدیدترین مدل های دکوراسیون لوکس منزل

۵ راه حل برای از بین بردن مشکل لایسنس در اندروید

خواص انواع گیاهان داروی برای بیماری های مختلف

چند روش مختلف برای دانلود فیلم استوری صفحه IGTV اینستاگرام

 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *