no-img
ورلدکده

بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه
zip
مرداد ۱۱, ۱۳۹۷

بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه


بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه

در این مطلب از سایت دهکده جهانی می خواهیم درباره ی بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه که به وسیله دانشگاه ژنو”(University of Geneva) سوئیس که یک دستگاه دستی را توسعه داده‌اند برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم، که توسط آن تمام افراد می‌توانند همان آزمایش را در هر مکان تنها در چند دقیقه انجام دهند پس تا انتهای این مطلب با این توضیحات بیشتر در مورد این دستگاه کاربردی همراه ما باشید.

بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه علایم خون ریزی ریه,علائم از دست دادن خون,درمان خونریزی داخلی پا,علایم خونریزی داخلی در اثر ضربه,خونریزی داخلی دندان

 

بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه

به طور معمول، پزشکان به منظور اخذ ن اینکه آیا ضربه مغزی رخ داده یا خیر، ابتدا یک سی.تی.اسکن از سر اشخـاص انجام می‌دهند ولی سی.تی.اسکن هـم از دو جهت مشکلاتی دارد: نخست اینکه مریض برای اخذ پاسـخ سی.تی.اسکن خود می‌بایست حدود چند ساعت منتظر بماند و دوم اینکه مریض در حین انجام سی.تی.اسکن تحت تابش‌های خیلی مضری قرار می‌گیرد و در انتها و در ۹۰ درصد مواقع هـم مشخص می‌شود که مغز آن فـرد دچار هیچ آسیبی نشده است.

به این علـت تحقیق گـران دانشگاه ژنو با همیاری تحقیق گـران اسپانیایی تصمیم گرفتند نمونه‌های خون بیماران مبتلا به ترومای سر خفیف(ترومای سر عبارت است از صدمـه وارد آمده به ناحیه سر در اثر جسم خارجی) را مورد تجزیه وتحلیل قرار دهند. آنان اخذ ند که برخـی از اشخـاص دچار مساله خاصی نیستند در حالیکه دیگر اشخـاص به مـوارد جدی مغزی مبتلا بودند.

بررسی آزمایش خون با دستگاه در چند دقیقه

سپس تحقیق گـران نمونه‌های خون دو تیـم را بار دیگر مورد ارزیـابـی قرار داده و مقایسه نمودنـد . آنان اخذ ند در نمونه خون تیـم دوم سلول‌های مغزی صدمـه دیده، ۴ پروتئین ویـژه را به جریـان خون وارد کرده‌اند. به گفته تحقیق گـران سطوح بالاتر از میـزان نرمال حتی یکـی از پروتئین‌های ذکرشده که پروتئین “H-FABP” نام دارند، به عنوان شاخص صدمـه مغزی شناخته می‌شود.

سپس پـس از کوشش ‌های زیاد تحقیق گـران موفق به گسترش دستگاه  “TBIcheck” شدند. این دستگاه یک قطره خون مریض را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد و در عرض ۱۰ دقیقه مشـخص می‌کند که آیا سطح H-FABP آن شخـص بیش از ۲.۵ نانوگرم در هر میلی لیتر است یا خیر. چنان چه سطح H-FABP آن مریض بیش از ۲.۵ نانوگرم باشد، مریض باید به بیمارستان رجوع نمـوده و سی.تی.اسکن انجام دهد.

اگر کلمه‌های نوشته شده ناخوانا باشند، می‌توان یک دستگاه دیگر به نام “Reader Cube” را به آن متصل نمود، بعـد این دستگاه به آسانی کلمه “مثبت” یا “منفی” را نمایش خواهـد داد . دستگاه ذکرشده جدای از این هـم می‌تواند اطلاعات را به وسیـله یک برنامه به موبایل هوشمند کاربران هـم فرستادن نماید.

مطلب مرتبط:

بررسی ساختار مو و دلایل ریزش آن

آموزش بازیابی پسورد اکانت مایکروسافت

غذا هایی که دوران بارداری نباید بخورید

خواص انواع گیاهان داروی برای بیماری های مختلفموضوعات :
جالب , خبر

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *