no-img
ورلدکده

دکل های مخابراتی چه ضرر هایی برای انسان دارد؟ -ورلدکده - WORLDKADE.IR

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
دکل های مخابراتی چه ضرر هایی برای انسان دارد؟
zip
شهریور ۹, ۱۳۹۷

دکل های مخابراتی چه ضرر هایی برای انسان دارد؟


دکل های مخابراتی چه ضرر هایی برای انسان دارد؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش اومده باشد که دکل های مخابراتی چه ضرر هایی برای انسان دارد؟ آیا دکل های مخابراطی می تواند بر سلامتی انسانها تاثیراتی بزارد؟ در این مطلب از سایت ورلد-کده می خواهیم به برسی مظرات و خطرات دکل های مخابراطی بر سلامت انسانها برای شما همراهان گرامی بپردازیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد تا پایان مطلب ما را همراهی بفرمایید.

دکل های مخابراتی

دکل های مخابراتی

فاصله لازم بین دکل های مخابراتی

در ابتدای مطلب لازم می دانیم  در مورد  فاصله مجاز دکل های مخابراتی توضیحاتی را ارئه دهیم. همان طور که می دانید با پیشرفت جوامع و فناوری مخابراتی شما نسبت به پدر بزرگ و مادر بزرگ خود، بیشتر از ۱۰۰ میلـیون برابر بیشتر در معرض تابش امواج الکترومغناطیسی می باشید، یکـی از عـلت ها این اتفاق وجود اشعه های برج های بلند ی مخابراتی و آنتن های مایکروویو می باشد. برج های بلند ی مخابراتی خواهندتوانـست تا حتی ۷۰ کیلومتر موج های خود را انتقال دهند.

 

اثرات امواج دکل های مخابراتی روی سلامتی انسان

یکـی از گفتگو هایی که دربـاره این دکل ها مطرح است، اثر آن بر سلامتی انسان و عوارض دکل های مخابراتی می باشد. امواح مایکروویو انتشار داده شده می تواند با امواج مغناطیسی بدن یا EMF تداخل داشته باشد که در سرانجام موجـب ایجاد اقسام مـوارد بالقوه ای در سلامتی می شود . از جمله این مـوارد می توان به مسائـل پایین اشاره کرد:

  • سردرد
  • از دست دادن و ناتوان شدن حافظه
  • اضطراب قلب و عروقی
  • کم شدن تعداد اسپرم ها
  • ایجاد تولد های ناقص
  • سرطان
دکل های مخابراتی

دکل های مخابراتی

 

مطالعات تهدید ات امواج برج های بلند ی مخابراتی

مطالعات گوناگون ی در حوزه  مضرات دکل های مخابراتی صورت گرفتـه است. یک مطالعه به وسیـله چند دکتـر که در شهر نایلا در جنوب آلمان هم انجام شد که در سـال ۲۰۰۴ گزارش آزمایش آن را انتشارداده نمودنـد ، گروهی تی که نزدیک به دو آنتن مخابراتی که در سـال های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۷ میلادی در Naila نصب شده بود زندگـی می نمودنـد ، مریض های مبتلا به سرطان زیادتری را نسبت به اشخاصـی که دورتر بودند را داشتند.

دکل های مخابراتی

دکل های مخابراتی

مناسب ترین فاصله از دکل های مخابراتی چقدر است؟

یکـی از راه های در امان ماندن از مضرات امواج ساختمان های بلند ی مخابراتی، رعایت فاصله است. قطعا هرچه فاصله بیشتر باشد، امنیت و سلامتی هـم بیشتر شدن می یابد. با دقت به زیاد شدن تعداد این دکل ها، باید منطقه ای ایمن که از همـه دکل ها فاصله مناسبی را داشته باشد را برای زندگـی پیدا نمایید . هر دکل فضایی تحت عنوان حریم دکل های مخابراتی دارد. فاصله پایین ۵۰ متر از دکل، مثل زندگـی کردن در یک دستگاه اجاق مایکروویو است که خیلی تهدید ناک است. توصیه می گـردد حداقل فاصله ۴۰۰ متری را از این دکل ها برای منطقه زندگـی خود به عنوان فاصله ایمن از دکل مخابرات حفظ نمایید .

 

امواج مخابرات روی جاندارن چه تاپیری دارد؟

این اثرات تنها روی انسان نیسـت و روی هر جاندار دیگری اثر می گذارد. حسب ارزیـابـی های انجام شده، گنجشک هایی که در نزدیکـی این امواج و دکل های مخابراتی BTS بوده اند مبتـلا مشکلاتی شده اند. این امواج به جنین و تخم های آن ها صدمـه زده است و ضخامت جمجمه و پوسته تخم گنجشک ها را کم شدن داده است. همچنیـن سنسور ردیابی را هـم در آن ها مختل نمـوده است و شانس دارد نتوانند لانه خود را پیدا کنند و باید از زادگاهشان و احتمالا بچه های کوچکشان دور شوند.

خب دوستان به انتهای مقاله دکل های مخابراتی چه ضرر هایی برای انسان دارد؟ رسیدیم . از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف دارید پیشنهاد می کنیم سایر مطالب سایت ورلدکده را مطالعه و دنبال نمایید.

 

 دیدن مطالب زیر را از دست ندهید:

بسته‌های اینترنتی که زود تمام می‌شوند

نحوه غیره فعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز ۷ ، ۸ ، ۸.۱ ، ۱۰

راه های ترک اعتیاد به گوشی موبایل

 موضوعات :
فناوری اطلاعات

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *