no-img
ورلدکده

نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک - دهکده جهانی

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مرداد ۱۴, ۱۳۹۷

نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک


نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

در این مطلب می خواهیم در مورد نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه کنیم . معمولا بعضی از افراد هستند که دغدغه عوض کردن اپل آیدی را دارند ما در این آموزش عوض کردن آپل آیدی و مک بوک را برایتان قرار داده ، پس تا انتها این مطلب با این آموزش کاربردی همراه ما باشید.

نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

اپل آی دی شما دروازه ای است به سوی همـه سرویس های اپل: iTunes، Apple Music و iCloud. ولی username چه؟ اغلب یک آدرس ایمیل است. معـمولاً آدرس   @icloud، @me یا @mac است ولی شانس دارد حساب ایمیل فـرد ثالث دیگری مثل جیمیل هم داشته باشید.

اگر تمایل داریـد آدرس ایمیل مشابه با اپل آیدی خود را عوض نمایید می توانید اینکار را از طریق مرورگر وب انجام دهید. این کار آسان است. متاسفانه برخـی وقتها پیش می آید که نمی گـردد به درستی اپل آیدی را عوض کرد. شانس دارد اپل به شما اعلام نماید که آدرس ایمیلی که تمایل داریـد استفاده نمایید خودش یک اپل آیدی است و یا نتوانید آدرس ایمیل خود را عوض نمایید .

لازم نمی بـاشد نگران باشید.ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا آدرس ایمیل مشابه با اپل آیدی خود را عوض نمایید و بعضـی مـوارد رایج را بر طرف نمایید .

توجه: چنان چه اپل آی دی خود را فراموش کردید، می توانید بدون تغییر آدرس ایمیل آن را ریکاوری نمایید .

۱ بعضـی نکته ها که باید پیش از آغاز آنان را آگاه باشید

اپل آیدی شما یک آدرس ایمیل مثل تمام آدرس های جیمیل یا یاهو است ولی رمز گذر لزوما با رمز گذر اپل آی دی یکسان نیست. رمز گذر ایمیل شما احتمالا با رمز گذر اپل آی گوناگـون خواهد بود الا اینکه برای هر دو حساب از دو رمز گذر استفاده نمـوده باشید. اما نبایستی این کار را بنمایید .

از آنجا که اپل آی دی شما هم یک آدرس ایمیل است، باید به آدرس ایمیل دسترسی پیدا نمایید تا تغییر را اثبات نمایید . قطعا قبل از اعمال هرگونه تغییری رمز گذر ایمیلتان را حفظ باشید. وقتی یک اپل آی ی تازه می سازید ، اپل هـم ی کآدرس ایمیل @icloud.com برای شما می سازد. این آدرس ایمیل با اپل آی دی شما مشابه است و نمی توانید بدون بعضـی گرفتاری های AppleCare از آن به عنوان آدرس ایمیل جدیدی برای اپل آیدی دیگری استفاده نمایید . اپل به شما خواهد گفت که پیش از تغییر آدرس ایمیل، از اپل آیدی بر روی همـه دستگاه هایتان بیرون شوید. این به این دلیـل است که چنان چه اپل آی ی تان دیگر کار نکرد، احتیاط رعایت شده باشد.ضمناً باید به شیوه دستی از اینتونز و اپ استور بیرون شوید.

۲چطور آدرس ایمیل مشابه با آپل آیدی را تغییر دهید

نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

اگر تمایل داریـد آدرس ایمیلی را که برای اپل آیدی خود استفاده می نمایید تغییر دهید، و آپل آی دی کنونی و رمز عبورش را می دانید، می توانید آن را از هر طریق هر مرورگر وب تغییر دهید.

 1. از طریق یک مرورگر وب بر روی کامپیوتر ، تلفن همراه ، مکبوک یا آی پد خود به apple.com بروید.
 2. اپل آی دی و رمز گذر را وارد نمایید
 3. بر روی فلش کامل کنمایید تا وارد شوید
 4. هویت خود را با جـواب دادن به سوال های امنیتی و یا وارد کردن کد تاییدیه ای که به دستگاه مورد اعتمادتان فرستادن شده بود اثبات نمایید ( بسته به اینکه آیا two-factor authentification را فعال نمـوده اید یا خیر).
 5. در قسمـت Account روی Edit کنار Reachable At کلیک نمایید .
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک
 6. روی Change Email Address کلیک نمایید
 7. آدرس ایمیل جدیدتان را وارد نمایید
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک
 8. روی Cntinue کلیک نمایید – کد تاییدیه به آدرس ایمیل جدیدتان فرستادن می شود
 9. ایمیل را از اپل باز نمایید
 10. بر روی لینک Verify email address درون ایمیل خود کلیک نمایید
 11. بر روی کد تاییدیه در apple.com کلیک نمایید
 12. در آخر بر روی Done کلیک نمایید
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

در جهان بی نقص اینها فقط وهله ها ی می باشند که باید برای تغییر آدرس ایمیل مشابه با اپل آیدی انجام دهید. ولی مشکلاتی تاکنـون وجود دارند. چنان چه به این مـوارد دچار شده اید ادامه ی مقاله را بخوانید.

۳اگر آدرس ایمیلتان قبلا به عنوان اپل آیدی استفاده شده است چه؟

نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

اگر هشداری مشاهده کردید مبنی بر اینکه آدرس ایمیلی که تمایل داریـد تغییر بدهید در حال استفاده است به این خاطر است که اپل آی دی دیگری به این حساب متصل است. حتی چنان چه یادتان نباشد که با آن حساب ساخته اید، باید آگاه باشید این ایمیل در حال استفاده است و کاری نمی توان کرد. خب؟ حالا بیایید مساله را بر طرف کنیم.

برای گذر از این وهله باید به سه حساب ایمیل دسترسی داشته باشید.

 • حساب ایمیل مشابه با اپل آی دی فعالتان
 • آدرس ایمیل مشابه با اپل آیدی که تمایل داریـد اپل آیدی فعال خود را به آن تغییر بدهید ( نیازی نمی بـاشد رمز گذر اپل آیدی آگاه باشید ولی باید رمز گذر ایمیل را بلد باشد)
 • حساب ایمیل سوم که بتوان از آن به عنوان ایمیل دور انداختنی استفاده نمـود ( ایمیلی که تا کنون به عنوان اپل آیدی استفاده نشده ) . می توانید پیش از آغاز یک عدد بسازید و یا از ایمیل کهنـه تری که دیگر استفاده نمی نمایید ولی رز عبورش را بلد می باشید استفاده نمایید .

وهله ی اول: رمز گذر اپل آیدی مشابه با ایمیلی که تمایل داریـد تغییرش دهید را به دست بیاورید

برای اینکه از اپل آیدی که هم اکنون از ایمیلی استفاده می کند که تمایل داریـد از آن استفاده نمایید خلاص شوید  باید بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. می توانید از اپل تقاضـای نمایید که رمز گذر اپل آیدی مشابه با ایمیل را reset نماید .

 1. از یک مرورگر وب به apple.com بروید
 2. آدرس ایمیلی را که تمایل داریـد حساب اپل فعال خود را به آن تغییر دهید وارد نمایید (آدرسی که نمی توانید هم اکنون آن را تغییر بدهید چرا که در حال استفاده است).
 3. حروف امنیتی را وارد نمایید تا از روبات نبودن شما اطمینان حاصل شود
 4. بر روی Continue کلیک نمایید
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک
 5. I need to reset my password را گزینش نمایید
 6. بر روی Continue کلیک نمایید
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک
 7. Get an email را گزینش نمایید
 8. بر روی Continue کلیک نمایید
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک
 9. ایمیلی را که از اپل اخذ می نمایید باز نمایید
 10. بر روی reset now کلیک نمایید
 11. رمز گذر تازه را وارد نمایید
 12. رمز گذر تازه را بار مجددا وارد نمایید
 13. بر روی رمز گذر تازه کلیک نمایید
  نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

حالا که رمز گذر اپل آی دی را که ساختن آن را به یاد نمی آورید و دیگر نمی خواهید از آن استفاده نمایید را اطلاع داریـد و پس می توانید برای انجام تغییرات به آن دسترسی داشته باشید.

وهله ی دوم: ایمیل مشابه با اپل آیدی غیر فعال را تغییر دهید

هر آنچه که در وهله ی اول انجام دادید به این خاطر بود که آن آدرس ایمیل را از اپل آیدی غیر فعال جدا نمایید . حالا که به آن دسترسی دارید می توانید آدرس ایمیل مشابه با آن را تغییر دهید.اینجاست که آدرس ایمیل کهنـه یا جدیدی که آن را تنها به خاطر استفاده از آن برای اپل آی دی غیرعـادی ساخته اید، کاربرد دارد.

وهله ها را برای تغییر آدرس ایمیل مشابه با اپل آیدی پیروی نمایید و از آدرس ایمیل اپل آی دی و رمز گذر وهله ی اول استفاده نمایید . ایمیل مشابه با آن حساب را به ایمیل زمان داختنی تان تغییر دهید.

وهله سوم: برگردید و اپل آی دی فعال خود را تغییر دهید

حالا که آدرس ایمیلی را که تمایل داریـد برای اپل آی دی فعالتان استفاده نمایید آزاد نمـوده اید، می توانید تغییرات را اعمال نمایید . وهله ها تغییر آدرس ایمیل مشابه با اپل آی دی را انجام دهید. اینبار وقتی آدرس ایمیل تازه را وارد می نمایید واقعا قادر خواهید بود از ایمیلی که آن را دوست دارید استفاده نمایید .

۴اگر مورد برای تغییر آدرس ایمیل را ندید چه کار باید بنمایید ؟

اگر آدرس ایمیل مشابه با اپل آی دی شما @icloud، @me یا @mac است  تنها می توانید اپل آی دی را به @icloud دیگری تغییر دهید که با حسابتان در رابطـه است.اگر تمایل داریـد آن را به حساب فـرد ثالث دیگر تغییر دهید شانسی ندارید. فقط مورد این است که با یک اپل آی دی کاملا تازه شروع نمایید . متاسفانه این یعنی همـه محتویات مشابه با اپل آی دی کنونی تان از میـان خواهد رفت. چنان چه وضعتان این است  تمایل داریـد از ایمیل فـرد ثالث تازه به عنوان اپل آی دی استفاده نمایید باید تا می توانید محتویات را به دستگاه دیگر یا دستگاه ابر-محور دانلود نمایید (اطلاعاتی مثل عکس ها، حسـاب ارتباط ها، اسناد و اسناد ، محتویاتی که از آینتونز خریداری نشده اند و غیره)  و بعـد با ایمیلی که دوست دارید از صفر آغاز نمایید .

نکته

اگر این کار را بنمایید همه خریدهای آیتونز خود منجمله فیلم ها، موسیقی ها، آیبوکها و اپلیکـی شن ها را در همه دستگاه هایتان از دست خواهید داد. بـعد قطعا به این نکته دقت نمایید و چنان چه ارزشش را داشت ادامه دهید.

۵اگر زمان تهیه اپل آی دی ایمیل خطـا را وارد کردید چه؟

اگر تصادفا از آدرس ایمیل خطـا برای تهیه اپل آی دی استفاده کردید ضـروری است آدرس ایمیل مشابه با اپل آی دی را تغییر دهید. وهله ها تغییر آدرس ایمیل مشابه با اپل آی دی را انجام دهید ولی از آدرس ایمیل خطـا براب ساین این استفاده نمایید . وقتی آدرس ایمیل را تغییر دادید، تمام چیز درست خواهد بود.

۶پرسش دارید؟

نحوه تغییر دادن اپل آی دی آیفون و مک بوک

در صورت ایجاد هر گونه پرسش یا اشکال می توانید سوال خود را در بخـش نظـر ات مطرح نمـوده و منتظر جـواب باشید.

مطلب مرتبط:

روش باز کردن و کار با فایل ایمیج ISO در ویندوز

رفع مشکل گیر کردن Don’t turn off your computer موقع آپدیت ویندوز

آموزش همگام سازی زیرنویس SRT و SUB در ویندوز

دلایلی که نباید هنگام روشن کردن خودرو کولر را باز کنید

آشنای با ۸ ماشین لوکس در تهراندیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *