no-img
ورلدکده

نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل - دهکده جهانی worldkade

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل
zip
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷

نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل


نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل

در این مطلب از دهکده جهانی می خواهیم در مورد نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم، احتمالا شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید گوشی موبایلتان در کوتاه ترین زمان ممکن شارژ شود و یا در موقعیتی قرار دارید که لازمه گوشی موبایتان زود شارژ شود . ما در این به شما نحوه سریع شارژ کردن گوشیتان را خواهیم، پس تا انتهای این مطلب با این موضوع کاربردی همراه ما باشید.

نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل

این که همیشه به دنبال شارژ موبایل تان باشید امری همیشگیست. گوشی‌های موبایل  وسیله‌ای برای اتصال ما به جهان واقعی و مجازی می باشند . این گوشی‌ها  نسبتا هرگز به حد یک روز تکمیل شارژ  را در باتری خود نگه نمی‌دارند و به محض این‌که شارژ موبایلتان کم می‌شود، به دنبال جایی می باشید که بتوانید آن را شارژ نمایید . حتی برخـی اوقات  شارژ کردن موبایلتان در منـزل هم می‌تواند کاری  دشوار باشد، خصوصا چنان چه این که دستگا‌ه‌های برقی دیگری به شارژ باشند و یا با اشخـاص دیگر خانواده از یک جا برای شارژ موبایلشان استفاده نمایید. این مشکل می‌توانید تا با  انـدکی برنامه‌ریزی حل شود.

متاسفانه هیچ استراتژی دنیا ی‌ای برای شارژ کردن وجود ندارد و هر کس باید روشی را که با شیوه زندگـی ، عادت ها و استفاده روزانه از گجت‌هایش (به وسائل و تجهیزات کوچک و تازه‌ اختراعی گفته می‌شود که در آن‌ها فناوری نویی به کار رفته باشد و برای انجام کارهای ویـژه ای بدرد بخورد)   تطابق دارد را برای خود طراحی نماید . با این حال، ما  در مـورد مساله شارژ با چندین کارشناس و ضمناً کارمندان دفتر تکنولوژی Verge حرف کرده‌ایم و می‌توانیم  تا شما را در رابطـه با این که چطور موبایلتان را به زیادترین مقدار ممکن، شارژ نمایید و مکان منـزل و یا  کارتان را گونه ای تغییر دهید که برای شارژ موبایلتان ایده‌آل باشد، راهنمایی کنیم. ما در اینجا یکسری مسائل اولیه موضوع را شروع می کنیم.

۱-موبایلتان را کجا شارژ می‌نمایید؟

شیوه زندگـی تان را بازبیـنی نمایید . اغلب دوست دارید که موبایلتان را در منـزل شارژ نمایید و در عین حال دوست دارید تا قادر باشید در هر کجا که می باشید موبایلتان را شارژ نمایید. برای مثال، می‌توانید تا  یک کابل شارژ ویژه در محل کارتان داشته باشد که همیشه یک سر آن  به پورت شارژ usb  وصل است و همچنیـن در منـزل هم همیشه یک کابل شارژ و آداپتور دیگر داشته باشید. با این شیوه می‌توانید که همیشه شارژ داشته باشید. هر جایی که بیشتر می‌روید، یک کابل شارژ در آن‌جا بگذارید. حتی شانس دارد که یک شارژر هم برای ماشین تان ضـروری داشته باشید و یا هر اتاق از منزلتان.  به طور جدی، کابل های شارژ را در هر مکانی که به شیوه مکرر به آن‌جا می‌روید، قرار بدهید. کوشش نمایید تا یک پاور بانک و یا باطری اضافه شارژ شده هـم در کیفتان نگه دارید و بی وقـفه بعد از استفاده از آن ، مجدا آن را شارژ نمایید .

۲-چه وسایلی برای شارژ کردن، باید درست کنید؟

نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل

برای شارژ کردن به لوازم بیشتری احتیاج است. شما به نکات ی از جمله کابل، آداپتور usb، باطری‌های خارجی مثل پاوربانک و در بعضـی مسائـل به پریز برق‌های مدل تازه احتیاج دارید. که می‌توانید کلیه  این لوازم را از طریق وب‌سایت‌های آنلاین و مغازه‌های الکتریکـی ساخته نمایید.  به طور رایـج و به شیوه کلی شما حداقل به ازای هر فردی که در منزلتان زندگـی می‌کند به یک کابل شارژ و آداپتور احتیاج خواهید داشت. ضمناً به یه کابل شارژ برای ماشین تان و یا یک شارژ فندکی (ویژه ماشین ) و یک کابل شارژ برای محل کارتان احتیاج خواهید داشت.  قطعا می‌توانید که با یک کابل هم گوشیتان را شارژ نمایید ، ولی شانس دارد تا انـدکی به دردسر بیفتید، چون هیچ کس دوست ندارد که همیشه در حال جابه‌جا کردن کابل موبایلش باشد.

درحال حاضر ه برخـی از ماشین ‌های مدل تازه مجهز به یک صفحه از پیش جاسازی شده مخصوص  برای شارژ موبایل در  درون ماشین ، می باشند . چنان چه می‌خواهید که ماشین جدید بخرید، احتمالا ضـروری باشد که این مورد را هم در نظـر بگیرید. اخیرا برای گوشی‌های اندرویدی شارژهای بدون سیمی تولید شده‌اند، که خرید آن‌ها هـم می‌تواند سرمایه‌گذاریی به جا باشند. (لازم به ذکر است که کمپانـی اپل تاکنـون این گروه از شارژها را ارایه نکرده است.)

برخـی از اشخـاص نیز با نصب کردن پریز‌های ویژه usb در منزلشان یک سری تغییرات خوب خوب و کاربردی برای خود ایجادکرده‌اند. با نصب این نوع پریز‌ها می‌توانید بدون استفاده از آداپتور، موبایلتان را شارژ نمایید . این کار لزوما توصیه نمی‌شود، ولی چنان چه فکر می‌نمایید که می‌تواند برایتان مناسب باشد، احتمالا ارزش این را داشته باشد که امتحانش نمایید .

۳-چه مدت باید  تلفنتان شارژ شود؟

دقیقا نمی دانیم که این گفته از کجا آمده است، که وقتی موبایلتان به شیوه کامل شارژ شد باید قطعا آن را از پریز برق بکشید. به گفته بعضـی افراد،  با این کار باتری موبایلتان استهلاک زیادتری پیدا می‌کند. ما  در رابطـه با صادق بودن این مقوله با Daniel Steingart ، استاد دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا در دانشگاه پرینستون، صحبتی انجام دادیم و پاسـخ وی بد بود. در واقع آسان ‌ترین کار برای انجام دادن این است، تا جایی که می‌توانید در  تمام اوقات گوشیتان را به شارژ بزنید. باتری موبایل‌های تازه و هوشمند به خوبی این شرایط را مدیریت می‌کنند. به عنوان مثال گوشی‌های با سیستم عامل Android O با باتری‌‌های مناسـب تر و قوی‌تری نسبت به پیش وارد بازار شده اند که این گوشی‌ها، با دقت به میزان استفاده هر یک از اپلیکـی شن‌های باز بر روی صفحه موبایلتان، باتری شما را مدیریت می‌کنند و وقتی که باتریتان ۱۰۰٪ پر می‌شود، بار الکتریکـی اضافی‌ای به باتریتان وارد نشده و (وضعیت) باتریتان ثابت می‌ماند.

به گفته بعضـی دیگر، این که شارژ موبایلتان را به ۱۰۰٪ برسانید نیز، برتریـن کار نیست. به گفته Venkat Srinivasan، مدیر مرکز همیاری Argonne (مرکزی جهت ذخیره انرژی و یا به شیوه خلاصه موسسه (ACCESS))، همیشه باتری موبایلتان را میـان یک محدوده مشـخص برای مثال بین ۳۰ تا ۸۰٪ شارژ نمایید . وی می گوید که وقتی که  میزان شارژ باتری موبایلتان به ۱۰۰٪ می‌رسد، واکنش های ویژه ای در درون باتری رخ خواهـد داد که موجـب تخریب الکترولیت‌ها و در انتها تخریب باتریتان می‌شود. ولی قطعا  برای اکثر اشخـاص این میزان شارژ، مطلوب نخواهد بود.

نگه دارا بودن شارژ موبایلتان پایین ۱۰۰٪ و در محدوده مشـخص می‌تواند کاری ایده آل است، ولی معـمولا این که موبایلتان بطور تکمیل شارژ شود، بیشتر برایتان کارآمد خواهد بود و  با این روش  هم باتریتان بطور تکمیل از میـان نمی‌‌رود. احتمالا بیشتر شما‌ شیوه آقای Steingart را گزینش می‌نمایید و گوشیتان را در شارژ باقی می‌گذارید و چنان چه قبلا هم به این علـت ش استفاده می‌کرده‌اید، احتمالا تا الان  این واکنش های مخرب درون باتریتان رخ داده اند، پس می‌توانید تا باتریتان در آن حالت باقی بگذارد.

۴-گوشیتان درحال خاموش شدن است و یا به نماید ی شارژ می‌شود؟

نحوه سریع تر شاٰرژ کردن گوشی موبایل

اکثر تلفن ها حاوی حالت هایی از قبیل کم قدرت (Power Low)، اکو، و یا صرفه جویی در باتری  می باشند . در گوشی‌های آیفون می‌توانید از طریق منوی تنظیمات باتری، گوشیتان را در حالت کم‌قدرت قرار دهید. با این شیوه اپلیکـی شن‌های صفحه نمایش گوشیتان، خود به خود به روز رسانی نمی‌‌شوند و دانلودهای خودکار موجود در گوشیتان متوقف می‌شوند. ضمناً جلوه های بصری  موبایلتان محدود شده و موجـب می‌شود تا قفل خودکار صفحه نمایش شما تنها تا ۳۰ ثانیه روشن بماند.  مـارک سامسونگ هـم متدی همانـند با گوشی‌های پیکسلی سامسونگ، برای ذخیره انرژی باتری تلفن همراه ارایه نمـوده است که می توانید زمانـی که شارژتان کم شده و یا قصد دارید تا شارژ موبایل تان را نگه دارید، از خصوصـیت ها ی این متد استفاده نمایید .

۵-ترفند شارژ گوشی

اگر از این که موبایتان  نماید شارژ می‌شود خسته شده‌اید و در آن لحظه بسیار زیاد به آن احتیاج ندارید، با قرار دادن موبایلتان بر روی حالت هواپیما یا اصطلاحا Airplane mode هـم می‌توانید کمک نمایید تا گوشیتان زودتر شارژ شود. برای مثال همیشه وقتی که بیرون از منـزل می باشید و در جایی می باشید که شانس دارد سریع از آنجا جابه‌جا شوید، می‌توانید به این علـت ش استفاده نمایید . با این شیوه گوشیتان زودتر شارژ می‌شود  ولی موقتا تلفنتان از دسترس بیرون شده و قادر نخواهید بود از طریق آن مسیج و یا زنگ بزنید و بالعکس.

علاوه بر آن می‌توانید تا از طریق تنظیمات گوشیتان ارزیـابـی نمایید که چه برنامه‌هایی بیشتر شارژ موبایلتان را هدر می‌دهند و دوست دارید کدام برنا‌مه‌ها بر روی صفحه موبایلتان باز باشند. ارزیـابـی نمایید که آیا ضـروری است یک سری بازی‌های موجود در گوشیتان، به شیوه همیشگی بروزرسـانی شوند؟

لازم است تا آگاه باشید که هر باتر‌ی‌ای یک عمر مصرفی دارد و بالاخره خراب می‌شود و با گذشت وقـت شارژ کمتری در خود نگه می دارند. این یک حقیقت است و وقتی که تلفن همراه می‌خرید، متاسفانه نمی‌توانید خودتان باتری درون آن را گزینش نمایید. بیشتر گوشی‌های هوشمند همراه با باتریهای درونشان تولید شده که  این باتری‌ها، قابل درآوردن هـم نیستند و هر چیز که به شما داده می‌شود را باید بگیرید. در واقع تلفن برای استفاده کردن است و این عالی است و بدترین حالت ممکن این است که احتمالا بعدا مجبور شوید تا یک باتری تازه برای موبایلتان خریده و بر روی آن بیاندازید که این امر، کار چندان بد و یا دشوار ی برایتان نخواهد بود.

مطلب مرتبط:

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

نکته های مهم پیش از خریدن گوشی ۲۰۱۸ – ۹۷

بهترین روش برای از بین بردن خال های گوشتی

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *