no-img
ورلدکده

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مرداد ۱۴, ۱۳۹۷

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم


چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

دراین مطلب ازسایت دهکده جهانی می خواهیم در مورد اینکه چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . معمولا اشخاصی هستن که نمی خواهند فرزندان آنها به یکسری از فایل های ویدیویی دسترسی داشته باشند، برای این منظور یوتیوب قابلیتی به خود اضافه کرده است،  که دسترسی این فایل هارا برای فرزندان شما قطع می کند. در ادامه با توضیحات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

اینکه چطور بر روی یوتیوب مدیریـت داشته باشیم یا دسترسی فرزندانمان را در وبسایت یوتوب محدود کنیم می تواند جهان تازه را برای فرزندان و اشخـاص کم سن و سـال باز کنیم و در واقع آن ها را وارد دانشگاهی مجازی کنیم که بی انتها اطلاعات مفیـد و سودمنـد در آن یافت می گـردد و در واقع مرزی میـان اطلاعات و محتوی سودمنـد و مفیـد و .. ترسیم کنیم. با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم توانایی مدیریـت والدیـن بر روی یوتیوب را به شما آموزش دهیم.

این سالها با دسترسی بیشتر به اینترنت و شایع شدن بیشتر بیشتر شدن استفاده از آن، استرس والدیـن در رابطـه با محتواهای اینترنتی که فرزندانشان در معرض آنان قرار می گیرد هـم بالا رفته است. اما این استرس جایز است و دلیـل آن این است که درحال حاضر ه هر فردی به هر محتوایی که تمایل داشته باشد، می تواند تا دسترسی پیدا نماید .

 

کودکانان شما خواهندتوانـست از کارتون های مورد علاقه خود تا میلـیون ها ویدوی آموزشی که می تواند به کارشان بیاید را در این بزرگ ترین شبکه به اشتراک گذاری فیلم یعنی یوتیوب Yمشاهده و پیدا کردن کنند ولی به نظـر شما  چطور می توانید  جلوی فیلم های نا مناسب با سن بچه ها و نوجوانان و یا حتی پاپ آپ ها و آگهی های نامناسب با سن بچه ها که در صفحه ظاهر خواهند شـد را بگیرید.

بیشـتر از این تبلیغات حاوی محتوای بزرگسالانه است  و دقیقا به این دلیـل است که هر  مادر یا پدری باید روش تنظیمات مدیریـت والدیـن را در یوتیوب یاد بگیرد. شما شانس دارد این پاپ آپ های ناخواسته را بکشید و فیلم های صریح را از لیست توصیه های خود پاک نمایید ، چنان چه شما بیشتر از شانه های کودکیتان نشسته اید. شانس دارد که با نشستن کنار فرزندانتان بتوانید پاپ آپ ها باز شده را ببندید یا ویدویهای ناخواسته را از لیست توصیه ات یوتیوب پاک نمایید ، ولی زمانهایی که شما در کنار وی نیستید چه؟

احتمال دارد که کودکتان از روی کنجکاوی بر روی یکـی از پاپ آپ ها کلیک کنند و در معرض محتوای وبسایت های مخرب و سایتهایی با  محتوای بزرگسالانه قرار بگیرد. بـعد کاملا لازم و ضـروری است که از قرار نگرفتنن کودکانتان در معرض این محتواهای ضرردار و نامناسب برای سن و سالشان، مطمئن گردید.

مسلما راهی که ۱۰۰% مطمین باشد این است که تنها در اوقاتی که خودتان حضور دارید، کودکانتان اجازه دسترسی به اینترنت را داشته باشند. ولی شما همیشه نمی توانید حضور داشته باشید و احتمالا کودکانتان برای انجام تکالیف مدرسه شان به اینترنت احتیاج داشته باشند.

نگران نباشید، در این جور مواقع  هم راه هایی برای ممانعـت از قرار گرفتن بچه ها در معرض بعضـی محتواهای ویـژه وجود دارد. کاری که باید انجام دهید این است که  تنظیم مدیریـت والدیـن در سایت یوتیوب را یاد گرفته و اعمال نمایید . شما می توانید این کار را هم بر روی اپلیکـی شن یوتیوب و هم از طریق داخل   به سایت یوتیوب و از طریق مرورگر اینترنتتان انجام دهید.

پس فراموش ننمایید که با دقت به امکانات ی که این سایت ها ی خوب و آموزشی دارند منع کردن بچه ها از استفاده از آن ها  کار درستی نمی بـاشد و شما می تواند اصولی و درست از آن ها  استفاده نمایید

برای تنظیم مدیریـت والدیـن در یوتیوب وهله ها پایین را دنبال نمایید

با استفاده از اپلیکـی شن یوتیوب:

به پانل برنامه های موجود در موبایلتان  بروید و برنامه یوتیوب را از درون گوشیتان باز نمایید . به احتمای بسیار زیاد با دارا بودن موبایل های اندرویدی این اپ به شیوه پیش فرض بر روی موبایل شما موجود است اما ضمنا اگـر این چنین نمی بـاشد یا از موبایل های دیگر یستم عامل ها استفاده می نمایید به آسانـی می توانید این اپلیکـی شن را دانلود و نصب نمایید .

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

بعد از داخل به اپلیکـی شن، بر روی آیکون پروفایل  که در بخـش راست و بالا قرار دارد کلیک نمایید .

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

Setting (تنظیمات) را گزینش نمایید .

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

بر روی مورد General  بزنید.

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

حالا بر روی سوییچیی که کنار عبارت Restricted Mode  (به معنای حالت محدودیت دار) قرار دارد زده تا آن را روشن نمایید . با انجام وهله ها بالا از این به پـس دیگر وبسایت  YouTube فیلمهایی با  محتوای نامناسب را پخش نخواهد کرد.

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

با استفاده از مرورگر اینترنت:

www.youtube.com را در مرورگرتان تایپ نمایید و وارد سایت یوتیوب شوید.

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

بر روی دکمه سه نقطه موجود در بخـش راست و بالای صحفه کلیک نمایید .

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

از پنجره باز شده مورد Setting (تنظیمات) را گزینش نمایید .

چگونه کنترل قابلیت والدین را بر روی یوتیوب فعال کنیم

حال در کنار عبارت Restricted Mode، عبارت Off را ملاحظه می نمایید . بر روی آن بزنید تا مبدل به On شود.

در واقع آموزش های بالا راهی  عالی برای والدیـن می باشند تا یاد بگیرند که چطور   تنظیمات مدیریـت والدیـن دریوتیوب و کار های آنلاین بچه ها خود را مدیریت کنند.

پرسشها رایـج در رابطـه با یوتیوب و امکانات آن 

چطور می توان یک کانال ویـژه از یوتیوب را بلاک کرد؟

اگر شما کاربران هاو کن یو کانال ویژه ای از سایت یوتیوب را بلاک نمایید ، موقع پیدا کردن فیلم ، دیگر ویدوهای آن کانال به شما نشان داده نمی شوند.  چنان چه مرورگر اینترنتیتان گوگل کروم باشد، برای انجام این کار به یک پلاگین خاص به نام  “Video Blocker” احتیاج دارید. یوتیوب را باز نمایید و کانالی که تمایل داریـد آن را بلاک نمایید را پیدا کردن نمایید. بعـد بر روی یکـی از فیلم های مشابه با آن کانال کلیک راست نمـوده و بر روی گزینه  “Block videos from this channel” به معنای مسدودسازی فیلم های این کانال بزنید. قطعا این شیوه راهی مطمئن برای اطمینان حاصل کردن از نداشتن دسترسی کودکانتان به آن  کانال یوتیوب ویـژه که شما آن را نمی پسندید، است.

آیا برای تنظیم مدیریـت والدیـن در یوتیوب  اپلیکـی شن هایی هـم وجود دارند؟

بله، برنامه های ویژه ای در سایت Google Play وجود دارند که می توانید برای این منظور از آنان استفاده نمایید . Mobicip و Kidsafe Tube برنامه های خوبی می باشند که به شما  این امکان  را می دهند تا برای محتوای سایت یوتیوب فیلترهای سفارشی تنظیم نمایید .

ضمناً ن می توانید لیست ویژه ای از واژگـان ی را که تمایل داریـد تنظیم نمایید و دسترسی کودکانتان را به آنان را ببندید و کاری نمایید که فرزندانتان به آسانـی و بدون در معرض قرار گرفتن محتواهای زننده و نامناسب، در یوتیوب بگردند.

ضمناً   به شما اجازه خواهـد داد تا  بر روی حافظه جستجوی فرزندتان نظارت نمایید تا از چیزهایی که مشاهده نمـوده اند اطلاعات کسب نمایید و بعـد هر محتوایی را که نمی خواهید در آینده  آن را ببینید، مسدود نمایید . ضمناً می  توانید برای فرزندانتان محدودیت های وقتی بگذارید، تا بیشتر از میـزان وقتشان را در یوتیوب نگذرانند.

مطلب مرتبط:

بررسی ساختار مو و دلایل ریزش آن

آموزش بازیابی پسورد اکانت مایکروسافت

غذا هایی که دوران بارداری نباید بخورید

خواص انواع گیاهان داروی برای بیماری های مختلف

نحوه استفاده از آینه در منزلدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *