no-img
ورلدکده

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟
امتیاز 1.50 ( 2 رای )
zip
مرداد ۱۹, ۱۳۹۷

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟


چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

 

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

نکاتی سودمنـد برای ریکاور کردن فایل های دیلیت شده

وقتی روی یک فایل راست کلیک می نمایید و دکمه ی delete را فشار می دهید، سیستم با پاک دایرکتوری فایل تنها داده ها را پنهـان می کند و فضا را باز. در این برهه، می توان به آسانـی فایل را با ساختن دوباره دایرکتوری فایل بازیابی کرد. ولی چنان چه به استفاده از کامپیوتر ادامه دهید، سیستم داده های جدیدتری می نویسد و محتویات فایل های قبلی دیلیت شده را کاملا پاک می کند و یگری راهی برای بازیافت آنان وجود ندارد. این مقوله دربـاره عارد درایو، کارت حافظه و یا USB که فضای محدودی دارند بدتر است.

پس وقتی فایل را به خطـا پاک کردید یا بی وقـفه بعد از پاک کردن پشیمان شدید کوشش نمایید تا جای ممکن از کامپیوتر استفاده ننمایید تا داده های تازه نوشته نشوند. هر چه زودتر یک فرایند بازیابی داده ها را شـروع نمایید . در پایین سه شیوه برای اینکار عرضه می کنیم.

سه شیوه برای بازیابی فایل های دیلیت شده

۱برای بازیابی فایل های دیلیت شده از سطل آشغال ویندوز

اگر تازه فایل ها را به سطل آشغال windows منتقل نمـوده اید و تاکنـون سطل آشغال را خالی نکرده اید به راختی می توانید فایل ها را به جای قبلی شان بازگردانید. تنها ضـروری است Recycle Bin را باز نمایید ، فایل مورد نظـر را پیدا نمایید و روی آن راست کلیک نمایید و Restore را فشار دهید. فایل ها بع جای قبلی شان بر می گردند. این شیوه آسان ترین شیوه بازگردانی فایل هاست. احتمالا تمام این شیوه را میدانند. چنان چه مساله شما با انجام این وهله حل نشد به وهله ها پـس رجوع نمایید .

۲بازیابی ورژن ی کهنـه تر فایل گم شده یا دیلیت شده

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

اگر هم Recycle Bin را خالی نمـوده اید می توانید ورژن ی کهنـه تر فایل دیلیت شده را با استفاده از بک آپ داخلی windows بازیابی نمایید . چنان چه از windows ۷ استفاده می نمایید :

روی دکمه ی Start کلیک نمایید ، به Computer بروید، به فولدری که قبلا حاوی آن فایل بوده است بروید. روی آن راست کلیک نمایید و پـس روی restore previous versions کلیک نمایید . در اینجا لیستی از ورژن های قبلی فایل ها یا فولدرهای دیلیت شده با نام و تاریخ های گوناگون وجود دارد. ورژن ای که دوست دارید را گزینش نمایید ، و برای بازیابی آن روی Restore کلیک نمایید .

نکته

قبل از restor کردن کامپیوتر خود قطعا از ورژن حال حاضر آن بکاپ بگیرید تا در آینده بتوانید به همـه فایل های خود دسترسی داشته باشید.

۳اگر از windows های ۱۰/۸.۱/۸ استفاده می نمایید

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

فولدری که قبلا حاوی فایل دیلیت شده بود را باز نمایید ، بر روی History کلیک نمایید . File History همـه فایل هایی که در جدیدترین بک آپ آن فولدر وجود دارند را نشان خواهـد داد .  بر روی ئکمه ی Previous کلیک نمایید تا فایلی که تمایل داریـد آن را بازیابی نمایید را پیدا و گزینش نمایید و بعـد بر روی دکمه ی سبز Button کلیک نمایید تا فایل بازیابی شود.

چطور windows را ریستور کنیم ؟

۴بازیابی فایل های دیلیت شده با نرم افزار ریکاوری داده ها

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

اگر نمی خواهید ورژن ی کهنـه فایل دیلیت شده بازیابی نمایید و دقیقا همـان ورژن ای را که پاک نمـوده اید را تمایل داریـد می توانید از یک نرم افزار ریکاوری استفاده نمایید . نرم افزار EraseUS Data Recovery Wizard Professional ی کابزار ریکاوری خوب و راحت است. این نرم افزار گونه ای طراحی شده که در همـه وضعیت های مبهم ی پاک فایل قابل استفاده است؛ وضعیت هایی مثل ریکاوری فایل دیلیت شده، ریکاوری فرمت، ریکاوری دادها پـس از حمله ی ویروس، خراب شدن سیستم و بیشـتر از وضعیت های دیگر.  کاربران بیشـتر توانسته اند با استفاده از این نرم افزار فایل های دیلیت شده ی خود را از کامپیوتر ، هارد درایو، کارت حافظه و USB  بازیابی کنند.

نکته

قبل از اینکه فایل های خود را کاملا ریکاوری نکرده اید، فایل های ریکاوری شده را روی پارتیشن یا درایوی که آنان را از آنجا پاک کردید ذخیره ننمایید .

راهنمای وهله وهله ی نرم افزار

وهله ی ۱: اول نرم افزار را نصب و اجرا نمایید . دکمه ی پارتیشن دیسک یا محل ذخیره ای را که فایل را از آنجا پاک نمـوده اید را گزینش نمایید و Scan را کلیک نمایید .


وهله ی ۲: بعـد نرم افزار سریع ا اسکن می کند تا فایل های گم شده و دیلیت شده را پیدا نماید و پـس از اسکن سریع ، ی کاسکن عمیق و تکمیل را بطور اتوماتیک شـروع می کند تا فایل های زیادتری پیدا شوند.

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟


وهله ی ۳: همـه فایل های دیلیت شده و قابل ریکاوری شده را از هر نوع که باشند فیلتر و بازبینی نمایید ، آنهایی را که تمایل داریـد گزینش کرده و روی Recover کلیک نمایید تا آنان را به کامپیوتر ، هارد درایو، کارت حافظه یا USB خود باز گردانید.

چطوری فایلهای حذف شده و اطلاعات را بازگردانی کنیم؟

مطلب مرتبط:

بررسی ساختار مو و دلایل ریزش آن

آموزش بازیابی پسورد اکانت مایکروسافت

جدیدترین مدل های دکوراسیون لوکس منزل

غذا هایی که دوران بارداری نباید بخورید

معایب و مزایای بوت لودر چیست؟ و در مورد بوت لودر گوشی بیشتر بدانیددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *