no-img
ورلدکده

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین - دهکده جهانی worldkade

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین
zip
مرداد ۲۱, ۱۳۹۷

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین


سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

در این پست از سایت دهکده جهانی قصد داریم در مورد سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین توضیحاتی را برای شما دوستان ارائه کنیم . احتمالا برای شما پیش آمده که عجله دارید و می خواهید در کوتاه ترین زمان لنت های ماشین خود را تعویض کنید این آموزش به شما در روند تعویض کردن لنت های ترمز کمک می کند تا در سریعترین راه ممکن لنت های ترمز خود را تعویض کنید، پس تا انتهای این مطلب با این آموزش کاربردی همراه ما باشید.

عوض کردن لنت ترمز اتوموبیل امری است که اشخـاص انـدکی به فکر دست به کار شدن به آن می افتند. پیش تر در مقاله های زیاد عوض کردن آیینه های بغل خودرو و ضمناً روغن و … را خدمت شما عزیزان آموزش دادیم ولی در این مقاله میخواهیم ابتدا لنت مناسب خودروی شما را معرفی نمـوده و بعـد با استفاده از عکس های متحرک یا Gif کل پروسه عوض کردن لنت ها را آموزش دهیم.

قبل از آغاز باید مد نظر داشته باشید که ابتدا این آموزش را خوانده و همـه وهله ها را ابتدا به شیوه نظریه انجام دهید. بعـد پـس از از میـان بردن هر گونه مساله در زمینه وهله ها اقدام به عوض کردن نمایید . به یاد داشته باشید که عوض کردن لنت ترمز در ظاهر شانس دارد امری دشوار باشد ولی در واقع یت کمتر از ۱۰ دقیقه طول میکشد.

وسایل مورد احتیاج را تهیه نمایید:

  1. برای انجام این تعمیرات ضـروری است تا مسائـل پایین را ساخته نمایید.
  2. یک عدد جک خودرو (حتما توان تحمل وزن خودرو را داشته باشد)
  3. دو عدد پایه نگهدارنده ( می توانید از هر جسمی استفاده نمایید )
  4. آچار چرخ
  5. آچار بوکس
  6. لنت های نو و تازه

نکته با ارزش که باید به آن مد نظر داشته باشید این است که ساخته این لوازم عموما چنان چه که آنان را در خودرو یا منـزل خود نداشته باشید انـدکی هزینه بر خواهد بود ولی در تمام خودرو های ایرانی یک عدد جک و آچار پیدا می شود . بـعد تنها خرج اضافی شما لنت های تازه است که به هر حال به آن احتیـاج دارید.

نکته:

عمل عوض کردن لنت ها در حین یادگیری شانس دارد برای دفعه اول قدری وقـت بر باشید ولی برای دفعات پـس مطمئنا سرعت زیادتری پیدا خواهد کرد.

۱-قدم اول: ماشین را از زمین بلند نمایید

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

ابتدا باید در محل درست ماشین را جک بزنید تا دیگر تایر ها به با زمین ارتباط نداشته باشند. ولی پیش از جک زدن به وسیـله آچار چرخ ۴ پیچ هر چرخ را شل نمایید چرا که چنان چه که در وهله پـس بخواهید پیچ ها را شل نمایید چرخ ها به شیوه هرز در هوا میچرخند. (پیچ ها در پایین قالپاق یا درپوش رینگ می باشند ) پـس از شل کردن پیچ ها جک هیدرولیک را بالا برده تا ماشین از سطح زمین جدا شود. پـس از اینکه حدودا ۱۰ سانت چرخ ها با زمین فاصله گرفتند می توانید به وهله پـس بروید.

نکته:

به یاد داشته باشید که در مواقع خیلی نادر کارکرد جک های هیدرولیک مبتـلا اخلال شده و شانس دارد درست عمل نکند بـعد برای جلو گیری از سقوط ماشین قطعا پایه های آهنی را شبیه تصویر در محل درست پایین شاسی قرار دهید.

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

۲-قدم دوم: باز کردن چرخ ها

با استفاده از آچار پیچ ها را شل تر نمـوده و از محل خود دراورید. بعـد کل لاستیک را از ماشین جدا نمـوده و به همراه پیچ ها در گوشه ای قرار دهید.

۳-قدم سوم: باز کردن گیره ها

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

گیره ها وظیفه محکم چسباندن لنت ها به روتور را دارند. بـعد برای عوض کردن لنت ها باید ابتدا گیره را باز نمایید . گیره که با ۲ عدد پیچ بسته شده است را توسـط آچار بوکس باز نمایید

یک یا چند شلنگ هیدرولیک به گیره روتور متصل است بـعد به هیچ عنوان آنان را باز نکرده و گیره را آویزان نگه ندارید. برتریـن مکان برای قرار دادن گیره بالای دیسک ترمز است. (شبیه تصویر)

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

بعد از باز کردن گیره ها به شانس زیاد لنت به استـایل خود چسبیده و از نماید ه شدن جلوگیـری میکنند. در این حالت دو راه دارید. یا اینکه چند دقیقه صبر نمایید تا دیسک و لنت ها خنک شوند و بعـد به آسانـی آن را از روتور بیرون نمایید . یا اینکه با استفاده ااز یک جسم بلند و باریک ولی محکم اقدام به نماید ن لنت ها با قدرت نمایید . پـس از جدا کردن لنت به وهله پـس میرویم.

۴-قدم چهارم: عوض کردن لنت ها

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

در این وهله چنان چه همه کار های وهله ها پیش را درست انجام داده باشید، می توانید لنت کهنـه را به آسانـی از چرخ جدا نمایید . مد نظر داشته باشید که چنان چه که اخیرا از ماشین استفاده نمـوده اید شانس دارد لنت ها داغ باشند. بسته به نوع و مدل خودروی شما شانس دارد لنت ها به شیوه کشویی بیرون آمده و یا به بیرون بپرند. در این بخـش باید به دو نکته با ارزش توجه نمایید :

  • دقت کنید تا به دیگر بخـش ها و ادوات دیسک و روتور ضربه نزنید.
  • وهله ها و طریقه ی بیرون کردن لنت را به همراه همـه جزئیات آن به یاد داشته باشید تا در زمان جاسازی کردن لنت جدید، همـان وهله ها را به شیوه عکس انجام دهید.

حال لنت های تازه را آماده نمـوده و وهله ها را به شیوه عکس طی نمایید . موقعی احتیـاج می توانید از بازار گریس های ترمز را خریداری نمایید . این گریس ها صدای ناهنجار جیغ را زمان ترمز گرفتن از میـان می برند.

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

نکته خیلی مهم

توجه نمایید که این گریس ها باید به پست لنت ها مالیده شوند. به هیچ عنوان گریس ها را به صفحه ترمز و یا جلوی لنت ها نمالید چرا که کارکرد ترمز را خیلی زیـر خواهد آورد.

سپس گیره ها را با استفاده از آچار بوکس و جغجغه ای ببندید. لنت ها باید محکم در جای خود باشند.

۵-قدم آخر: زیـر آوردن ماشین و بستن چرخ ها

سریعترین راه ممکن برای تعویض لنت ترمز ماشین

در آخرین وهله چرخ ها را به روتور بسته و پیچ ها را تاحد معمول سفت نمایید . بعـد جک را زیـر آورده و یا پایه های فلزی را از پایین شاسی بیرون نمایید . پـس از اینکه جک هیدرولیک را از پایین شاسی بیرون کردید، می توانید با استفاده از آچار چرخ پیچ ها را کاملا سفت نمـوده و درپوش أنها را جایگذاری نمایید .
برای اثبات صحت عملیات خود قطعا خودرو را با سرعت کم رانده و چندین بار ترمز بگیرید.

مطلب مرتبط:

با ۱۰ روش جلوگیری از گم شدن گوشی آشنا شوید

بهترین روش برای از بین بردن خال های گوشتی

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چطوری با دورین گوشی عکس حرفه ای بگیریم؟

غذا هایی که دوران بارداری نباید بخوریددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *