no-img
ورلدکده

علت های اصلی چین و چروک صورت - ورلدکده worldkade

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
علت های اصلی چین و چروک صورت
امتیاز 2.77 ( 26 رای )
zip
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

علت های اصلی چین و چروک صورت


علت های اصلی چین و چروک صورت

درمان چین و چروک با استفاده از موثر و تاثیر گذار

علت های اصلی چین و چروک صورت: در این مطلب از ورلدکده می خواهیم راجب دلایل اصلی چین و چروک های صورت اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان بزاریم و برخی از روش های درمان چین و چروک را برای شما خواهیم گفت و همین طور در مطالب بعدی سعی میکنیم محصولاتی را به شما معرفی کنیم که با استفاده ی درست از این محصولات می توانید این مسئله را حل کنید، همراه ما باشید امیدواریم مورد توجه شما واقع گردد.

علت های اصلی چین و چروک صورت

در ابتدا خدمتتون عرض کنم که پوست ناحیه صورت و گردن و همچنین دیگر اعضایی که در مقابل دید همگان هستند بخش مهمی از شخصیت زیبایی انسان را تشکیل میدهد . مراقبت خوب از این نواحی ، فواید زیادی را در طولانی مدت به همراه خواهد داشت . ایجاد تغییر در پوست می تواند تاثیرات عملکردی ، آرایشی و روانی به همراه داشته باشد و از آنجا که پوست صورت یکی از نقاط کانونی زیبایی به شمار می رود ، چین و چروک نه تنها در زیبایی فرد تاثیر می گذارد بلکه می تواند ظاهری خسته و ناراحت به انسان بدهد.دو منشا باعث ایجاد چین و چروک و پیری بر روی پوست می شود یک منشا درونی که بستگی به ژنتیک فرد دارد و منشا دیگر عوامل بیرونی هست

۳ علت مهم و اثر گذار بر روی پوست:

-دانشمندان بیان کردن که سیگار کشیدن باعث می شوند که عروق زیر پوست تنگ شود و خون نمی تواند به سادگی به داخل سلولهای پوست جریان کند و این کار باعث می شود سلولهای پوست زود تر تخریب  شوند و در این صورت زودتر چروک می شوند.سیگار کشیدن باعث از بین رفتن رطوبت پوست می شود و پوست زودتر خشک می شود.

–  استرس می تواند موجب چروک بر داشتن پوست و به وجود آمدن حلقه های سیاه دور چشم شود. استرس انقباض دائمی عضلات حالت دهنده ی صورت موجب کشیده شدن بیشتر پوست ما خواهد شد و این کشیدگی دائمی پوست باعث چین و چروک خوردن پوست می شود. افرادی  که دچار سر درد های میگرنی  هستند و یا مدام عصبی هستند و اخم می کنند صورت شان معمولا بیشتر  از هم سن و سال های شان چین و چروک دارد و پیرتر به نظر می رسند.

– افرادی که قبلاً چاق بوده اند اما بعدا دچار لاغری می شوند. به دلیل از دست دادن چربی زیر پوستی پوستشان دچار افتادگی می شوند و چروک به وجود می آید.

-تابش نور خورشید به پوست و استفاده نکردن از کرم های ضدآفتاب و عینک آفتابی مناسب باعث می شود پوست خیلی زودتر چروک بر دارد.

– بسیاری  از افراد عادت دارند که همیشه روی سینه خود بخوابند. اما با تکرار این کار، شما به صورت خود فشار می آورید و این عادت بطور خودکار باعث تخریب پوست صورت می شود، به همان نسبت از جریان طبیعی خون در صورت جلوگیری به عمل می آورد و مانع اکسیژن رسانی به پوست صورت خود در ساعات شب می شود.

برای کاهش این خطرات، به یک حالت دیگر بخوابید. ایده آل این است که به جای بالش، از یک بالشک کوچک شبیه سوسیس استفاده  کنید و به پشت بخوابید. این کار کمک می کند پوست شما بیشتر صاف و نرم بماند.

علاوه بر آن، این شکل خوابیدن کمک می کند بالشک زیر گردن شما را هم پر می کند. دومین گزینه ممکن این است که به پهلو بخوابید.

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک باید عوامل ایجاد کننده ی چین و چروک را از بین برد از جمله

– تغذیه مناسب

– استفاده نکردن از هر گونه  مواد مخدر و دخانیات

 -اعصاب آرام

-آرایش نکردن بیش از حد

دانشمندان توصیه می کنند که اگر دوست دارید زودتر از سن شناسنامه ای تان پیر نشوید، باید سبک زندگی تان را تغییر دهید. این تغییر در سبک زندگی شامل رژیم غذایی پر از سبزیجات، میوه، قرص های ویتامین و روغن ماهی و همچنین ورزش و کلاس های مقابله با استرس، تکنیک های آرام بخش و تنفس صحیح بود.
مطلب مرتبط:


دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *