no-img
ورلدکده

۳ روش مخفی سازی برنامه و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت

ورلدکده

ادامه مطلب

zip
۳ روش مخفی سازی برنامه و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مهر ۲, ۱۳۹۸

۳ روش مخفی سازی برنامه و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت


۳ روش مخفی سازی برنامه ها و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت

یکی از مشکلاتی که در بین بسیاری از افراد وجود دارد، مخفی سازی برنامه ها و اپلیکیشن ها می باشد. بعضی وقتها احتمال دارد برنامه ای در تبفن همراه اندروید خود نصب کنیم و تمایلی نداشته باشیم مه فرد دیگری آنها مشاهده کند و یا بخواهیم برنامه های سیستمی که غیر قابل حذف می باشند را از جلوی دید خود مخفی سازی کنیم. ولی بهترین کار چه کاریست؟ در حال حاضر ورلدکده قصد دارد۳ روش مخفی سازی برنامه و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت را به شما آموزش دهد. در ادامه همراه ما باشید.

مخفی سازی برنامه ها و اپلیکیشن ها در اندروید سامسونگ ، هواوی و..

استفاده از اپلیکیشن ها گوناگون ، یکی از اصلی ترین کاربرد های گوشی های هوشمند محسوب می شود. ولی چنان چه به علت حفظ حریم شخصی، و عدم امکان پاک کردن بعضی از نرم افزار ها و یا قضاوت های زود هنگام احتیاج داشته باشیم که یک برنامه را از دید پنهان نماییم، چه کاری می بایست انجام داد؟ در صورتی که شما تمایل به مخفی سازی برنامه در گوشی های سامسونگ، هواوی، سونی، ال جی و.. را داشته باشید می بایست این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

غیرفعال سازی برنامه ها و اپلیکیشن هایی که از قبل نصب شده و نحوه ی مخفی کردن آن ها

در تلفن های مختلف اندروید ، بعضی از برنامه ها و اپلیکیشن ها از قبل نصب شده اند و نمی توانید آن ها را پاک کرد. چنان چه بخواهید این برنامه ها را در لیست برنامه های خود مشاهده نکنید، می بایست آن ها را غیر فعال نمایید. برای مخفی سازی برنامه ها در هواوی و.. اول به تنظیمات یا Settings گوشی بروید.

۳ روش مخفی سازی برنامه و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت

حال به بخش برنامه یا ( Apps Applications) بروید. احتمال دارد این بخش در سربرگ Device در دسترس باشد.

۳ روش مخفی سازی برنامه و اپلیکیشن ها در اندروید بدون نیاز به روت

نمایش را روی حالت All بگذارید.

برنامه پیش فرض مورد نظر که قصد مخفی سازی آن را دارید انتخاب نمایید.

حالا می بایست گزینه Disable را بزنید تا برنامه مخفی شود. می توانید آن را دوباره در قسمت Disabled در بخش برنامه ها در تنظیمات پیدا کنید.

بهره گیری از لانچر هایی که قادر به مخفی سازی برنامه را دارند

برای دیگر برنامه ها می بایست از نصب برنامه های کمکی مثل لانچر هایی که قادر به مخفی کردن برنامه در اندروید را دارند، کمک بگیرید. ولی اول می بایست به اپ استور Google Play Store خود بروید.

روی بخش سرچ تپ کلیک نمایید و اسم یکی از لانچر های Nova Launcher Prime، Apex Launcher یا هر لانچر که می خواهید که امکان مخفی کردن  برنامه ها یا APP Hiding را داشته باشد تایپ کنید و سرچ نمایید.

پس از نصب و راه اندازی لانچر می بایست مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

حالا باید لانچر را اجرا کنید.

در صورتی که از Nova Launcher برای مخفی سازی ایکون برنامه ها در اندروید که نیازی به روت ندارند استفاده می کنید، باید به بخش App & Widget بروید.

برای پنهان سازی اپلیکیشن های اندروید روی Hide Apps کلیک نمایید. در حال حاضر برنامه های مورد نظر را انتخاب کنید. پس از خارج شدن از تنظیمات، برنامه مورد نظر مخفی خواهد شد.

برای باز کردن برنامه می توانید آن را در سرچ صفحه اصلی جستجو نمایید که احتمالا این مورد خود یک نقطه ضعف به حساب می آید!

البته با این لانچر، راه دیگری مثل عوض کردن اسم برنامه هم وجود دارد. روی برنامه که می خواهید کلیک نمایید و انگشت خود را روی آن نگه دارید.

حالا می بایست روی Edit کلیک نمایید و اسم عادی و غیر قابل توجه مثل Voice و.. برای آن انتخاب نمایید.

در صورتی که از Apex Launcherبهره گیری می نمایید، به بخش Apex Settings رفته و با باز کردن منوی کشویی گزینه Hidden Apps را انتخاب نمایید.

بعد از آن برنامه یا برنامه های مورد نظر را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب برنامه ها روی Save کلیک نمایید و لانچر را بسته و احالا می بایست برنامه های شما پنهان شوند.

دانلود برنامه مخفی ساز برنامه ها در اندروید

علاوه بر این ها برنامه ها، شما می توانید از برنامه های مخفی سازی در سامسونگ و.. بهره گیری نمایید که وظیفه آنها مخفی سازی برنامه ها می باشد! چنان چه در اپ استور ها Hide App را جستجو نمایید برنامه های گوناگونی را می مشاهده می کنید که یکی از آن ها PrivacyHider می باشد. این برنامه خصوصیات خوبی دارد و در کنار آن خود را شبیه یک ماشین حساب نشان خواهد داد که به شکل عادی، هر شخصی قادر است از آن بهره گیری نماید. ولی شما یک رمز مشخص می کنید و پس از زدن آن پسورد و کلیک روی علامت = قفل برنامه باز خواهد شد و وارد محیط PrivacyHider می شوید. بیایید ااین کار را انجام دهیم. اول این برنامه را نصب نمایید و آن را باز کنید. بعد از آن روی علامت + در سمت چپ و بالای صفحه کلیک نمایید.

برنامه مورد نظر برای مخفی سازی را انتخاب نمایید.

حال منتظر باشید تا فرآیند Clone کردن برنامه صورت گیرد و متن The app has been created successfully را مشاهده کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید برنامه را باز نمایید و یا چنان چه برنامه دیگری در نظر دارید، با زدن Done می توانید از لیست دوباره انتخاب نمایید.

بعد از اینکه کار تمام شد یک ورژن از برنامه در PrivacyHider ساخته خواهد شد. برای آخر کار می بایست آن برنامه اولیه را از روی تلفن همراه خود پاک کنید. به تنظیمات بروید و اسم برنامه ای که می خواهید مخفی کردن سازی کنید را بیابید و پاک کنید.

حال می بینید که برنامه پاک شده و دیگر کسی نمی تواند آن را مشاهده کند مگر با رفتن به برنامه PrivacyHider! بنابر این در قدم بعدی می بایست خود PrivacyHider را تغییر چهره دهیم.

PrivacyHider برای عوض کردن شکل مخفی سازی برنامه ها بدون نیاز به روت

منوی سمت چپ برنامه را باز کنید و گزینه Protection for PrivacyHider را انتخاب نمایید.

حالا می بایست ۳ گزینه Dialer, Calculator و Lock PrivacyHider را ببینید.

  • Calculator: با این گزینه، این برنامه به صورت ماشین حساب خواهد شد.
  • Dialer: با این گزینه نرم افزار به صورت شماره گیر گوشی تغییر پیدا می کند.
  • Lock PrivacyHider: با زدن این گزینه اپلیکیشن به همان صورت خواهد ماند و تنها به آسانی قفل خواهد شد.

گزینه پیشنهادی ما ماشین حساب است. بعد از زدن آن ماشین حساب را می توانید ببینید که می بایست رمز عبور خود را وارد نمایید و در آخر روی = برای نشان دادن پایان رمز کلیک نمایید.

در قدم بعدی می بایست پسورد را دوباره بزنید و در قدم سوم یک ایمیل برای ریکاوری رمز در صورت فراموش کردن پسورد می بایست اعلام نمایید.

حال مشاهده خواهید کرد که برنامه تغییر شکل خواهد داد. هیچکس با جستجو کردن اسم برنامه هم نمی تواند آن را باز کند. شما می توانید از آن به عنوان ماشین حساب عادی هم بهره گیری نمایید. برای باز کردن پسورد و وارد شدن به برنامه ای که پنهان شده اند، می بایست پسورد آن را وارد کرده و = را بزنید تا قفل برنامه باز شود!

 برنامه مخفی سازی برنامه ها بدون احتیاج به روت، امکانات بسیاری دیگر را هم دارد که قادر به دیدن آنها هستید. به یاد داشته باشید که برای مخفی سازی برنامه یا Clone کردن یک برنامه، استفاده رایگان است و برای تعداد برنامه بیشتر از آن می بایست اشتراک برنامه را خریداری کنید یا از اپ استور های ایرانی، ورژن کامل را بگیرید.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *